Son Eklenenler
Apple Hayranlarına Kötü Haber

Apple Hayranlarına Kötü Haber

apple urunleriApple‘in en büyük tasarımcısı ve üreticisi olan Foxconn‘dan gelen haberlerden en çok dikkat çeken kısımlar ise; Iphone ve bunun yanında ad ipad’ler için de pek iç açıcı değil aslında.

Uzak doğu ülkelerinden en önemli ortaklarından olan Apple’nin Foxconn firması da gelirlerinde önemli bir oranda düşüş yaşandığı belirtilmekte. Tayvan Menşeyli FoxConn, iphone ve bunun yanında da ipad’lerin üretimlerinde yaklaşık olarak 2013 yılının ilk yarısı dönemlerinde ki ve ilk üç ayın da ki gelirlerine göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemlerde ki oranıyla karşılaştırıldığında yaklaşık yüzde 19,1 oranın da düşüş gerçekleştiği belirtilmekte.

Bu oranlarını ise firmanın 2000 yılından itibaren açıklamış olduğu en büyük gelir düşüş oranı olduğunu yazılı bir açıklama ile belirttiler. Bunlardan kaynaklı olarak da Apple ile son derece verimli olan ve bir ortaklık geliştiren firmanın daha öncelerde de ana kart ve diğer bilgisayar bileşenleri ürettiği biliniyordu. Ancak yine bunlara göre de bugünler de firmanın üretiminin yaklaşık olarak yüzde 60 ve 70‘i Apple ürünlerin den oluşuyordu. Bu nedenler ile de ünlü firmanın gelirlerinde ki düşüş Apple ürünlerinde ki satışlarının azaldığının etki ettiği belirtiliyor.

Foxconn’un da bu nedenler den dolayı kendi faaliyetleri üzerinde de Apple’a ilişkin olarak da sonuçlara varılması konusunda da oldukça hassas olduğu bilinmekte. 2013 Ocak ayında ise yeni iş alımlarını yavaşlatma kararı alan ünlü firma, bu kararlarının arkasın da ise Apple ürünlerde ki satışların düşüşünün oldukça fazla bir şekilde etkili olduğu yolunda ki iddialarına da sert bir dille yalanlamıştı. Ama kesin bir cevapta da bulunmamıştı. Bunlara göre de bu gelişmelerin zaten uzun süredir düşüşte olan Apple hisse senedi de değerini nasıl etkileyeceği de merak konularında bir tanesi oldu bizde bekleyip göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonların Ömrünü Uzatan Kılıflar başlıklı makalemizde akıllı telefon kılıfı, iphone kılıfları ve kılıf hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.