Son Eklenenler
AMD Çift GPU’lu Yeni Ekran Kartı “Malta” Üzerinde Çalışıyor

AMD Çift GPU’lu Yeni Ekran Kartı “Malta” Üzerinde Çalışıyor

amd-malta-ekran-kartiGrafik teknolojilerinin giderek gelişmesi, her geçen gün yeni oyunların piyasaya çıkması ekran kartı gereksinimlerini daha da yükseltti. Bu bağlamda geçtiğimiz haftalarda Nvidia yeni çift GPU‘lu Ekran kartı olan Titan‘ı piyasaya sürdü. 2688 CUDA çekirdeğine sahip olan GeForce Titan 28 nm teknolojisiyle üretildi. Performans açısından mükemmel sonuçlar veren GeForce Titan‘a şimdi de rakibi AMD‘den “Malta” adında yeni bir ekran kartı geliyor.

Radeon HD 8000 serilerini yakın dönemde piyasaya sürmeye hazılanan AMD, bu kararını şimdilik askıya aldı. Radeon HD 7000 serilerine ağırlık vererek geliştirmeyi planladıklarını söyleyen AMD yetkilileri önümüzdeki dönemde çift GPU‘lu ekran kartının da piyasaya sürülmesiyle Nvidia ile başa baş yarışacağının sinyallerini verdi. Tek GPU’da 1050 Ghz hızla çalışacağı belirtilen “Malta” sahip olacağı çift GPU ile Nvidia’dan biraz daha performanslı olabileceğini tahmin eden uzmanlar, kartın boyutlarının ne olacağı konusunda kesin bir şey söylemiyor.

Radeon HD 8000

Bir önceki yazımız olan Sony PlayStation 4 İlk Videoyu Yayınladı başlıklı makalemizde PlayStation 4, PlayStation 4 tanıtımı ve PlayStation 4 videosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.