Son Eklenenler
Almanya, Dahi Türk Çocuğu Konuşuyor

Almanya, Dahi Türk Çocuğu Konuşuyor

Mert acikel turk dahiAilesiyle birlikte Almanya’nın Berlin kentinde ikamet eden 11 yaşındaki Mert Açıkel isimli çocuk zekası ve becerileriyle geleceğin en ünlü bilim adamlarından birisi olacak gibi. Daha 4 yaşındayken okuma yazma öğrendiğini belirten ailesi yaşıtlarından çok daha üstün zekasıyla görenleri hayrete düşürüyor.

İlk okula 7 yaşında başlayan Mert Açıkel yalnızca 2 hafta sonra 3. sınıfa transfer edildi. 11 yaşındaki küçük dahimiz şuan itibariyle Tegeler Humboldt Lisesi’nin üstün yetenekliler sınıfında öğrenimini sürdürüyor. Mert’i diğer yaşıtlarından ayıran en temel özellik hem lise öğrenimini hemde aynı zamanda üniversite öğrenimini henüz 11 yaşındayken aynı anda sürdürebilmesi. Berlin Humboldt Üniversitesi’nde matematik derslerine katılan Mert, ayrıca Teknik Üniversite‘de de Gıda Kimyası derslerine de giriyor.

Üniversitede yapılan sınavlardan başarılı notlar aldığı açıklanan küçük dahi Mert’in hedefi resmi olarak lise öğreniminin ardından Cambridge Üniversitesi’nde Fizik bölümüne kaydolmak. Dünyanın en ünlü fizikçilerinden birisi olan Stephen Hawking’in yanında eğitim görmek isteyen Mert, boş zamanlarında sanatsal faaliyetlerle de ilgilenmekte. Amerikan Uzay Araştırmaları Merkezi NASA’nın müdürü Charles Bolden’ dan 2030 Mars misyonuna katılma sözünü alan Mert Açıkel özellikle Alman madyasından büyük ilgi görüyor.

Bir önceki yazımız olan Google Yeni Mesajlaşma Servisi Hangouts İle Karşınızda başlıklı makalemizde google mesajlaşma uygulaması, Hangouts ve Hangouts indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.