Son Eklenenler
Acer Iconia B1 Tablet

Acer Iconia B1 Tablet

Acer_iconia_b1Teknolojinin dünyada en hızlı gelişen varlık olduğu artık herkes tarafınca malum. Durdurulamayan, gelişimi engellenemeyen tek varlık olduğu herkes tarafından kabul görmüş durumda. Bununla beraber her alanda, her sektörde varlığını hissettiren en nadir varlık. Elimizdeki telefonlardan arabalarımıza, yürürken kullandığımız ayakkabıdan izlediğimiz televizyona kadar hemen hemen her ürün bu gelişimden etkilenmiş durumda. Özellikle son çeyrek yüz yıl boyunca gelişimini kat kat katlayarak ilerleyen teknoloji, önümüze son olarak tablet dediğimiz cep telefonu ve bilgisayarın bileşimi olarak adlandırabileceğimiz cihazları koydu. İşlerinizi yönetebileceğiniz, arama yapıp alabileceğiniz, yeri geldiğinde kitap, yeri geldiğinde oyun aleti olarak kullanabileceğiniz, CD ya da DVD okuyucunun dışında neredeyse tüm beklentilerinize cevap veren bir teknoloji içeren tabletlere olan yoğun ilgiyi gören firmalar da, bu konu üzerinde çalışmaya başlamış, birçok üretim tesisine tablet üretim bandı yerleştirmiştir. Bu şirketlerden biri de, Uzak Doğu kökenli bir Tayvan firması olan Acer. 1976 yılında kurulan Acer, bu ismini 1987 yılında bu ismini almıştır. İlk etapta parça dağıtımı işini yapan şirket ardından üretim faaliyetlerine başlamıştır. HP ve Dell markalarının ardından dünyanın 3. büyük bilgisayar üreticisi olmuştur.

Acer Iconia B1’in Teknik Özellikleri
197.4 x 128.5 x 11.3 mm boyutuna rağmen 320 gramlık bir ağırlığa sahip olan tablet, TFT kapasitif özellikli dokunmatik ekrana sahipken, 600 x 1024 piksel, 7.0 inç büyüklüğündeki ekran 256 Bin renk çözünürlülüğü ile bizlere merhaba diyor. 8 GB dahili olan hafızasını dilerseniz 32 GB dolaylarına kadar yükseltebilirsiniz. Cihazın RAM boyutu ise 512 MB dolaylarında tutulmuş. Andoidin son sürümü olan 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip cihazın işlemcisi ise 1.2 GHz performansa sahip olan Dual-core. 2710 mAh gücünde enerji üreten Li – Po bataryası ise uzun süreli kullanım ömrü sunmakta.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde alışveriş sitelerine dikkat, internetten alışveriş ve internetten alışveriş yaparken dikkat hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.