Son Eklenenler
3 Boyutlu Yazıcıyla Silah Ürettiler (Video)

3 Boyutlu Yazıcıyla Silah Ürettiler (Video)

3 boyutlu yazici silahTeknoloji sınır tanımıyor. Bunun bir örneğini de bugün gördük. Geçtiğimiz haftalarda sizler için hazırladığımız 3 Boyutlu Yazıcılar hakında bilgi verdiğimiz makalemizde ön gördüğümüz gibi bir takım gruplar bu teknolojiyi olumsuz alanda kullanmakta kararlı görünüyor. eBay üzerinden 8 bin dolara satın aldıkları 3 boyutlu yazıcı ile yaklaşık 1 yıldan beri farklı çalışmalar yapan ve kendilerine Defense Distributed adını veren grup zorlu çalışmaların ardından silah üretti. 3 boyutlu yazıcıyla ürettikleri silahı dün akşam saatlerinde Texas eyaletindeki bir atış alanında 13 el ateş ederek denediler. Deneme sonucunda oldukça başarılı olduğu görülen silahla (liberator) ilgili videoyu yazımızın altında sizler için paylaştık.

Defense Distributed grubunun lideri olduğu belirtilen 25 yaşındaki hukuk fakültesi 3. sınıf öğrencisi Cody Wilson BBC’ye verdiği röportajda gelişen teknolojinin insanları istedikleri şeye kavuşturma konusundaki başarısından söz ederken. Tüm dünyanında imkansız olarak baktığı yazıcıdan silah üretimini başarıyla gerçekleştirdiğini belirtti.

Uzmanlar Uyarıyor

Uzmanlar, yasal olarak suç teşkil eden bu tarz üretimlerin insanları suça teşvik edeceği yönünde de hem fikir. Üretilen tabanca farklı katmanlardan oluşan ABS plastikten sertleştirilerek oluşturuldu. Silahın üretimi ve denemeleri için ruhsat alındığını belirten grup lideri Wilson, silaha şimdiden binlerce talep geldiği ve taslak çalışmaların internete verilip 3 boyutlu yazıcı sahibi olan kişilerin bu çalışmadan yararlanarak silah üretebileceği tehlikesini hiçe sayıp bu konuda özgür olduklarını açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Şimdi de Google'a Kürtçe Baskısı başlıklı makalemizde google çeviri kürtçe, google kürtçe ve Google translate kürtçe hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.