Son Eklenenler
2013 LYS Sonuçları Açıklandı

2013 LYS Sonuçları Açıklandı

ÖSYM başkanı Ali Demir tarafından yapılan açıklamaya göre 2013 yılı LYS sınav sonuçları açıklandı.  Milyonlarca öğrencinin uzun bir maratonun ardından katıldıkları LYS sınavı bugün saat 13:00’dan itibaren ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden duyuruldu. 15-16 Haziran ve 22-23 Haziran tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı en kısa sürede sonuçlanan sınav olma özelliğiyle Türkiye’de rekor kırdı. Şimdiye kadar yapılan sınavların sonuçlandırılması daha uzun sürerken LYS sınavının yaklaşık 1 aylık bir süre zarfında açıklanması ÖSYM’nin en büyük başarısı olarak nitelendiriliyor. YGS sınavının sonrasında LYS’ye girmeye hak kazanan 1 milyon 632 adayın kıyasıya yarıştığı bu zorlu sınavda tüm soruları doğru olarak yanıtlayan yalnızca 1 adayın olduğu belirtilmekte. En yüksek puan alan öğrencilerin çoğu Fen Liselerinden geldi.

2013 LYS birincisi 500 tam puan alan İzmir Fen Lisesi’nden Fatih ASLAN oldu.  MF 4 puan türünden 50 tam puan alan Adana’dan Mehmet Burak KAYA olurken, Dil puanında birinciliği Çağrı KABACAK aldı.

Bir önceki yazımız olan Sony RX1-R Fotoğraf Makinesi başlıklı makalemizde Sony, Sony RX1-R ve Sony RX1-R fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.