Twitter ve Facebook Engellendi mi?

facebook ve twitter engel gezi parkiSon günlerde gündemi meşgul eden Gezi Parkı Olayları büyük ölçüde son bulmasına karşın, sosyal medyada hala en çok konuşulup tartışılan konulardan birisi olmakta. Kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan birisi “hükümet facebook ve twitter’ı engelledi mi?” olmakta. Herhangi bir sebepten dolayı Facebook ve Twitter‘a ulaşamayan kişiler durumu abartarak ilgili sitelerin hükümet tarafından engellendiği yönünde yorumlar yapmakta.

Teknoloji Defteri olarak Facebook ve Twitter kullanıcılarının şikayetlerini araştırdık ve ulaştığımız sonuç oldukça tatmin ediciydi. BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) başkanı Tayfun ACARER ilgili şikayetlerin birimlerine de geldiğini belirterek konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Acarer, kurum olarak Facebook ya da Twitter’a karşı herhangi bir müdehalede bulunmadıklarını özellikle belirtti. Türkiye’de herkesin internet kullanımında özgür olduğunu belirten Acarer, BTK’nın hiçbir suretle mahkeme kararı olmadan engelleme yapamayacağını sözlerine ekledi.

Erişim sorununun son günlerde sisteme aşırı yüklenen Video görüntülerinin sebebp olabileceğini belirten bilişim uzmanları, TTNET tarafından yayınlanan erişim raporunu da gözönünde bulundurarak sorunun BTK yada servis sağlayıcılarla herhangi bir ilgisi olmadığı sonucuna vardı.

Bir önceki yazımız olan Jolla Mobil İletişimin Yeni Markası başlıklı makalemizde cep telefonu markası jolla, Jolla ve jolla cep telefonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!