Son Eklenenler
Gezi Parkı İnternette Büyük Yankı Buldu

Gezi Parkı İnternette Büyük Yankı Buldu

gezi-parki-internette buyuk yanki bulduİlk ortaya çıktığında sıradan bir protesto olarak başlayan ağaçları ve doğayı korumaya yönelik bir eylem olduğu belirtilen Gezi Parkı olaylarının giderek farklı bir boyut kazanması, katılımcı ve protestocu grupların provakeleriyle polisle çatışma haline gelmeleri öncelikle İstanbul ve çevre iller başta olmak üzere tüm Türkiye’de büyük yankı bulurken, dünya medyasıda olayları yakından takip ettiğini açıkladı.

Türkiye’nin gündemine bir anda gelip yerleşen Gezi Parkı olayları tüm hızıyla devam ederken polis kuvvetlerinin orantısız güç kullanımı tüm dünyadan çeşitli tepkilere sahne oldu. Sıradan bir protesto olarak başlayan fakat hükumete karşı topyekün karşı çıkma hareketine dönüşen Gezi Parkı olayları internette de büyük yankı buldu. Küçük görünsede planlı bir provokasyon hareketi olarak belirtilen bu eylemler özellikle sol görüşlü örgütlerinde desteğiyle çığ gibi büyüyor.

gezi-parki-protestosuİnternet ortamında gündeme oturan olaylar başta Facebook ve Twitter olmak üzere sosyal medyanın çoğu platformunda büyük destekçi bulmakta. Son iki günde yalnızca Twitter üzerinden Gezi Parkı protestosu ile ilgili binlerce hesap açıldığı belirtildi. Uzmanlar sosyal medya üzerinden yapılan protesto hareketlerinin maddi katılımlarla sonuçlanabildiğine şahit olduklarını bildirirken özellikle her kullanıcının son protestolar ile ilgili mutlaka yeni tweet ve paylaşımlarının olduğu belirtildi.

Youtube video paylaşım platformunda son iki günde paylaşılan video içeriklerinin %65’i gezi parkı protestosu ile ilgiliyken, Facebook’ta yayınlanan amatör ve profesyonel videolar son günlerin ençok izlenen görüntüleri olmakta. Dünya medyasının yakından takip ettiği protesto gösterilerini yerel kanal bültenlerinde göremememiz demokratik Türkiye’nin satılmış medyalarının her zamanki hallerini hatırlatırken. Teknoloji Defreri olarak olaylar karşısında tüm vatandaşların sağ duyulu olması gerektiğini savunuyoruz.

Bir önceki yazımız olan Amerika İran'a iPhone Satışını Serbest Bıraktı başlıklı makalemizde apple iran pazarına açılıyor, iran iphone ve iran iphone satışı serbest hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.