Son Eklenenler
Twitter Halka Arz Edildi, Veriler Şaşırtıcı

Twitter Halka Arz Edildi, Veriler Şaşırtıcı

Geçtiğimiz hafta sizler için yayınladığımız Twitter’ın halka arz edileceği haberi nihayet gerçekleşti. Dün sabah saatlerinden itibaren New York borsasında işlem gören Twitter hisseleri TWTR koduyla halka arz edildi. Toplam 70 milyon hissenin satışa sunulduğu New York borsasındaki Twitter’ın her bir hissesi 26 dolar fiyat ile satışa çıktı. Yaklaşık 1 saat içerisinde hisselerin fiyatında yüzde seksek (%80) oranında artış kaydedilen Twitter hisselerinin gün sonundaki fiyatı ise 47,50 Dolar olarak belirlendi.

Geçtiğimiz yıl toplam 16 milyar dolarlık hisse satışı gerçekleştirerek halka arz edilen Facebook’un ardından Amerika Birleşik Devleri’nde halka arz edilen en büyük internet sitesi olma özelliğine sahip Twitter umarız ilerleyen haftalarda Facebook’un yaşadığı düşüşü yaşamaz. Halka arz işleminden önce hisse fiyatı 26 dolar olarak hesaplanan Twitter’ın şirket değerinin 14.2 milyar dolar olduğu belirtilmişti. Twitter New York borsası üzerinden satacağı 70 milyon hisse ile toplamda 1.8 milyar dolar kar etmeyi amaçlamıştı.

twitter new york borsasinda

Twitter kurucularından Evan Williams hali hazırda hisselerin yüzde 12’sine sahipken şirketin CEO’su hisselerin %1,4’üne sahip. 2012 yılında 79 milyar dolar, 2013’ün üçüncü çeyreğinde ise 139 milyar dolar zarar açıklayan Twitter en çok işlem gören şirketler arasında en tepeye oturdu bile.

Bir önceki yazımız olan Remote Desktop Android ve IOS İçin Geldi başlıklı makalemizde microsoft remote desktop, remote desktop ve Remote desktop android hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.