Son Eklenenler
RedHack Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Web Sitesini Hackledi

RedHack Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Web Sitesini Hackledi

redhack gezi parki hackDünyada olup bitenlere tarafsız kalmayıp birçok ülkede haksızlığa karşı bir araya gelen bilişim korsanları RedHack adıyla özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde binlerce resmi web sitesinin hacklenmesini sağlamıştı. Son günlerde İstanbul Gezi Parkı Protestosu olarak doğa ve çevreyi koruma amaçlı gösterilere RedHack hacker grubundan da bir destek geldi.

RedHack grubunun Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre İstanbul Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü‘ne ait resmi web sayfası beyoglu.iem.gov.tr adresi tamamen kullanılmaz hale gelerek erişime engellendi. Resmi makamlardan henüz bir açıklama gelmemesine rağmen olayların son iki günde hız kazanması sonucunda RedHack grubunun sessiz kalmayıp kendi becerileri doğrultusunda olaylara müdahil olmaları ülkesini ve milletini seven teknoloji düşkünleri için de umut aşıladı.

Dünkü haberimizde özellikle Facebook ve Twitter gibi daha onlarca sosyal medya platformunda gündemi aralıksız işgal eden Gezi Parkı olayları hakkında elimize gelen bilgileri sizlere iletmeye devam edeceğiz.

Twitter’ın sahibi Jack Dorsey İstanbul’da yaşanan Gezi Parkı olaylarıyla ilgili Twitter’ın uluslararası strateji departmanı başkanı Katie Jacobs Stanson tarafından atılan destek Tweetini retweet ederek protestoyu desteklediğinin bilgisini verdi. (Alttaki fotoğraf)

jack dorsey gezi parki tweet

Bir önceki yazımız olan Günde 1 TL'ye Notebook Sahibi Olun (TTNET) başlıklı makalemizde günde 1 liraya notebook, Samsung NP300E5C Notebook Özellikleri ve ttnet ayda 30 tl notebook hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. :)) şu redhack ile ilgili kısıma çok güldüm..
    Redhack Olmayan Beyoglu Emniyet Sitesini Hackledi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.