Son Eklenenler
Instagram, “Özel Mesajlaşma” Özelliğini Tanıttı

Instagram, “Özel Mesajlaşma” Özelliğini Tanıttı

Instagram bugün sosyal medya siteleri içerisinde başta fotoğraf paylaşabilme özelliği ile büyük yer edinirken. 2013 yılının şirketler bazında en çok kazandıran sosyal medya sitesi olarak da adından sıkça bahsettirmekte. Akıllı telefonlar üzerinde kullanılan mesajlaşma programlarının da giderek yaygınlaşmasına paralel olarak Instagram platformunda büyük değişikliklere gidilerek sisteme özel mesajlaşma özelliği eklendiği duyuruldu. Instagram‘ın resmi web sitesi üzerinden yapılan duyuruya göre mesajlaşma platformu artık kullanılmak için hazır. Yapılan açıklamada yalnızca Instagram kullanılarak metin, fotoğraf ve görüntülü mesaj gönderilebilmesi mümkün hale geldi. Dünya genelinde 150 milyondan fazla üyesi bulunan bu sosyal medya devi, özel mesajlaşma özelliği sayesinde hem metin hem de görsel iletişim platformu haline geldiğini kanıtladı.

instagram direct butonu

Şimdiye kadar başta WhatsApp olmak üzere çoğu rakibini geride bırakacak yep yeni özelliklerle donatılan Instagram, bağlı bulunduğunuz hesaba giriş yaptığınızda üst tarafta daha önce görmediğiniz bir botun simgesiyle sizleri karşılayacak. Bu simgeye tıkladığınızda özel gelen kutunuzu açacak olan instagram, size gönderilen fotoğraf, görüntülü mesaj ya da metin mesajlarını okuyabileceğiniz bir posta kutusu şeklide tasarlanmış. Eğer instagram üzerinden özel mesaj ya da görsel-işitsel dosya göndermek isterseniz ilgili fotoğrafı düzenleme ekranındaki “direct” butonuna tıklayarak yalnızca istediğiniz bir kişiye özel olarak mesaj gönderebilmeniz mümkün hale getirilmiş.

Facebook tarfından satın alınan Instagram, bu özelliğiyle diğer rakiplerini korkutmaya başladı bile. Instagram Direct özelliği ile isterseniz mesajınızı tek kişiye gönderebileceğiniz gibi birden fazla kişiye de gönderebilmeniz mümkün.

instagram direct ozelligi 1

Bir önceki yazımız olan Microsoft 2014'te Yeni İşletim Sistemini Tanıtacak mı? başlıklı makalemizde Microsoft, Microsoft yeni işletim sistemi ve Windows 9 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.