Son Eklenenler
En Çok Kazandıran Sosyal Medya Sitesi Belli Oldu

En Çok Kazandıran Sosyal Medya Sitesi Belli Oldu

Sosyal medya günümüzde yalnızca arkadaşlarınızla buluştuğunuz, sevdiğiniz yazıları paylaştığınız, mesajlaştığınız bir platform olmaktan uzaklaşıp; başta büyük markalar olmak üzere şirketlerin müşterilerine an rahat yoldan ulaşabileceği bir ortam halini aldı. Çoğu şirket Facebook başta olmak üzere çoğu sosyal medya sitesini tüketicilerine ulaşabilmek için kullandığı bir araç olarak nitelendirebilmek mümkündür. Pazarlama yöneticilerinin pazar araştırmalarında, müşteri yorumlarında, ürün tanıtımlarında yararlandığı en başarılı sitelerin hangileri olduğu konusuna gelince bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. Amerika merkezli SumAll adlı şirket tarafından yapılan ve yaklaşık bir yıl süren anket ve müşteri araştırmasının ardından şirketler açısından en başarılı sosyal medya siteleri belli oldu.

instagram_gelirleri

Aslında araştırma sonuçları bizler için de büyük bir sürpriz oldu. Çünkü çoğumuzun tahmin ettiği gibi Facebook’un bu yarıştan lider olarak çıkacağı düşüncesi tamamiyle hayal oldu. SumAll adlı şirketin şirketler üzerinde yaptığı çalışmada, şirket gelirleri, ulaşılan potansiyel müşteriler, satış raporları dikkatlice incelendi. Başta Twitter, Instagram, Facebook ve Google +‘ın kıyasıya yarıştığı araştırmada birinciliği şaşırtıcı bir başarıyla Instagram kazandı. SumAll’ın raporuna göre ticari şirketler açısından en çok kazandıran sosyal medya sitesi Instagram oldu. SumAll 11 aylık şirket takibinde yalnızca Instagram üzerinden yapılan etkinliklerin şirket gelirlerini yüzde 1.1’den yüzde 3.5’e yükselttiğini kanıtladı. Başta Avrupa ülkelerinde bu oranın yüzde 5 seviyelerine kadar yükseldiğini tespit eden SumAll araştırmacıları, şirketler açısından en etkin reklam ve marka bilinirliği yaratma yolu Instagram üzerinden geçmekte.

Bir önceki yazımız olan Gmail Verilerinizi Yedekleyebileceksiniz başlıklı makalemizde gmail, gmail backup ve mail yedekleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.