More

  Görüntülü Konuşmaları Podcast Kaydına Dönüştürmek

  Spotify tarafından yapılan hepsi bir arada Podcast uygulaması Anchor, görüntülü konuşmalarınızı Podcast’e dönüştürme hizmetine başladı. Bu sayede artık arkadaşlarınız ile video konferans programları üzerinden yaptığınız sohbetler otomatik olarak bir ses kaydına, daha doğrusu Podcast’e çevrilecek!

  İnternet üzerinden çeşitli yayınlar kaydetmek, özellikle de içinde bulunduğumuz Koronavirüsü kaynaklı karantina günlerinde oldukça rağbet gören bir iş haline geldi. Günümüzde pek çok insan bu yayınlar sayesinde internetten para kazanma şansına sahip olurken, aynı zamanda daha önce tahmin bile edemeyecekleri bir şöhrete kavuşuyorlar.

  Elbette ki internet yayınları deyince hemen ilk akla gelen Twitch ya da YouTube yayınları olacaktır. Ancak bu noktada geleneksel radyoların dönüşmüş olduğu format olarak da nitelendirebileceğimiz Podcast sistemi yabana atılmaması gereken bir hizmettir. Kullanıcılar ellerindeki ses kayıtlarını Spotify, Google Podcastler ve Apple Podcasts gibi uygulamalara yükleyerek kendi sanal yayın mecralarını oluşturabiliyorlar.

  Eğer Podcast’lerden haberdarsanız ve hatta bu işe girmeye niyetliyseniz sizlere şahane bir haberimiz var! Ünlü müzik dinleme uygulaması Spotify tarafından geliştirilen Anchor hepsi bir arada Podcast uygulaması artık kullanıcılarına video görüntülerini Podcast’e dönüştürmek için alan açtı. Arkadaşlarınız ile video konferans uygulamaları sayesinde yaptığınız kayıtları otomatik olarak Podcast dinleme ve yayınlama uygulamaları üzerinden paylaşmak mümkün hale geldi.

  Video Konferans Görüşmeleri Nasıl Podcast Kaydına Çevrilir?

  Video Konferans Görüşmeleri Nasıl Podcast Kaydına Çevrilir?

  Karantina günlerinde arkadaşlarınız ile uzaktaysanız ve yeni Podcast’ler kaydetmekte zorlanıyorsanız bilindiği üzere Anchor uygulaması Record With Friends 2.0 adlı bir servise başlamıştı. Bu özellik sayesinde uzaktan bağlantı kurarak arkadaşlarınızla yayın kaydetmek her zamankinden çok daha kolay ve pratik olmuştu. Şimdiyse Anchor çıtayı bir üst noktaya çıkardı ve video görüşmelerini de Podcast’e dönüştürme işlemi gerçekleştirmemizin önünü açtı.

  Görüntülü konuşmaları Podcast’e dönüştürme nasıl yapılır, diye düşünüyorsanız bunun için öncelikle konferans yayınlarınızı cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Bu yayınlar Instagram Canlı Yayınları, Twitch, YouTube, Facebook, Skype, Microsoft Duo, Google Meet, Zoom ve diğer alternatif görüntülü sohbet uygulamaları üzerinden kaydedilmiş olabilir. Elinizde olan .MP4 veya .MOV video dosyalarını Anchor Web’e sürüklemeniz videoyu ses kaydına dönüştürmek için yeterli olacaktır.

  Artık elinizde olan dönüştürülmüş Podcast kaydı için kırpma, arka plan müziği ekleme ve ses dengesini ayarlama gibi ince kurgular gerçekleştirebilirsiniz. Yayınınızı şekillendirdikten sonra kaydedebilir ve Spotify gibi Podcast dinleme servislerine yeni bölümünüzü yükleyebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz! ?

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Yeniliklerden haberdar olun!

  [tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email" btn_text="Kayıt ol" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]