Son Eklenenler
Facebook Çapulcu Eylemi

Facebook Çapulcu Eylemi

capulcu facebookSosyal medya platformları son zamanlarda ilginç eylemlere sahne oluyor. Geçtiğimi aylarda büyük ilgi gören ve kullanıcıların çoğunun tepki göstererek isimlerinin başına T.C. ibaresi koyduğu Facebook T.C. Eylemi şimdi de yönünü farklı bir boyuta çevirdi.

Bundan 2 hafta kadar önce Gezi Parkı olayları olarak geçen, Gezi parkındaki ağaçları korumak için başlatılan eylem birden bire hükümete yönelik bir halk harekatı halini almıştı. Elbette yaşanan olaylar sosyal medyada da büyük yankı bulmuş ve milyonlarca kullanıcı paylaşımlarıyla gezi parkı eylemine destek vermişti. Başbakan Erdoğan gezi parkı olayları için yaptığı açıklamada olaylara katılanlar için “Biz birkaç tane çapulcunun, meydana gelip halkımızı tahrik etmesine seyirci kalmayız” şeklindeki sert çıkışına binaen ve eylemcileri “çapulcu” olarak görmesine karşılık, sosyal medya takipçileri T.C. kısaltmalarını bir kenara bırakıp Başbakan’a tepki olarak isimlerinin önlerin bu seferde çapulcu unvanı yapmaya başladı.

Son günlerde moda olan Facebook çapulcu eylemi bakalım yerini yakın zamanda hangi eyleme bırakacak.

Bir önceki yazımız olan ABD İnternet Üzerinden Herkesi Takip Ediyor başlıklı makalemizde ABD internet takibi, internet casusluğu ve internetten takip hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.