Son Eklenenler
Başbakan Twitter’ı Eleştirdi

Başbakan Twitter’ı Eleştirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yazılan ve söylenenlere karşı yaptığı açıklama Twitter yöneticileri de dahil herkesi hayretler içerisinde bıraktı. Kendisi de dahil Twitter kullanıcısı olan başbakan Erdoğan, Twitter üzerinden Gezi Parkı Olayları ile ilgili yapılan çalışmalar ve açıklamaları “Twitter denilen bir bela var, yalanın daniskası burada” söyleriyle kınaması Twitter’ın CEO’su Dick Costolo tarafından eleştirildi. Dick Costolo dün ABD’nin başkenti Washington’da ki bir konferansta konuşmacıyken Twitter ile ilgili sorulara ve sosyal medyanın günümüz durumuna dikkatleri çeken açıklamalarda bulundu. Konferansın soru cevap kısmında kendisine yöneltilen Başbakan Erdoğan’ın sözlerine Türkiye’de olan bitene kulakları tıkamanın imkansız olduğu, bu bağlamda Başbakan’ın hem olumlu hem de olumsuz eleştirilere açık olması gerektiğini vurguladı. Twitter platformunda son zamanlarda hızla artan Türk kullanıcı kitlesinden oldukça memnun olduğunu da belirten Costolo, insanların iktidar ve muhalefetiyle birlikte birbirlerinin karşıt düşüncelerine saygılı olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Costolo Türkiye’de ki Twitter kullanıcılarının sürekli takip edildiğini, hatta eleştiri ağırlıklı mesaj yayınlayanların hükumet organlarınca göz altına alındıklarıyla ilgili duyumlarının olduğunu ve bu durumdan üzüntü duyduklarını sözlerine ekledi. Twitter üzerinde milyonlarca hesap barındığını bazılarının gerçek bazılarının ise sahte kişilere ait olduğunu da hatırlatan başarılı CEO Twitter ekibi olarak kişilerin gerçek kimlik bilgilerini hiçbir suretle 3. şahıslarıa vermediklerini ve bu bağlamda şirket politikalarının disiplinize edildiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Yeni Canavarım : Sony Xperia L başlıklı makalemizde Sony, sony xperia L ve Xperia L hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Nilüfer Refikoğlu

    Duramadım bir yorum bırakmak istedim.
    Demokrasi çığlıkları atarak muhalefetin sesini kesmeye yönelik çabalarından dolayı başbakanı kınamamak elde değil. Kendisi ve partilileri de dahil çoğu üyesi twitter hesapları aracılığıyla muhalefeti eleştiriyor, muhalefet tweet attığında koskoca site “bela” oluyor. Saçmalığa bak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.