Android 4.4 İnternete Sızdı (Resimli)

[ads1]Google’ın açık kaynak kodlu mobil işletim sistemi olan Android, özellikle büyük kitlelere hitap etmesiyle ün kazanmıştı. Son zamanlarda bazı ortak yatırımların meyvesi olan Android örneğin Kit Kat adını aldığı yeni bir sürümle kullanıcılara merhaba demişti. Sizlere Android KitKat ile ilgili detaylı bilgi vermiş işletim sisteminin hangi yenilikleri beraberinde getirdiğini belirten bir makale hazırlamıştık. Bugün internete sızdırılan ve teknoloji sitelerinin çoğu tarafından yakından takip edilen Android 4.4 KitKat işletim sistemine ait yeni fotoğrafları yayınlamak istedik.

Nexus 4 akıllı telefon üzerinde kullanılan ve Android Authoirty tarafından yayınlanan fotoğraflarda Android 4.4 KitKat olarak beklenilen işletim sisteminin aslında Key Lime Pie olarak belirtildiği açıkça ifade edilmiş. Neden KitKat değil de Key Lime Pie olarak isimlendirildiği konusunda farklı görüşleri olan uzmanlar genel olarak, Google’ın KitKat isminin sızdırılmasını önleme amacıyla sızıntı fotoğraflarda Key Lime Pie görsellerini kullanımış olabileceği noktasunda birleşmekte.

Şuan güncel sürümlerden birisi olan Android 4.3. Jelly Bean ile Android 4.4 arasında büyük ölçüde görsel farklılıkların bulunduğu açıkça ortada. Fotoğraflardan yola çıkarak ilk bakışta uyarı butonlarının maviden beyaza döndüğünü söylemek mümkün. İkinci olarak numara çevirme ekranındaki tuş renklerinde de beyaz ağırlıklı bir temanın kullanıldığı görülmekte.

Yine fotoğrafları yorumlayan uzmanlar ayarlar menüsündeki yazdırma seçeneğinin Google Drive ile eşlenebildiği üzerinde durmakta. Bu sayede uzak bilgisayarlardaki yazıcı seçeneklerini sıkıntısızca kullanabilmek mümkün hale getirilmiş. Aynı zamanda QuickOffice ve Google Keep gibi uygulamaların Android 4.4 işletim sisteminin bir parçası haline geldiğini söyleyebiliriz. Android 4.4 ile ilgili gelişmeler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Android 4.4 ile ilgil görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz

android-4-4-1

android-4-4-2

android-4-4-3

android-4-4-5

android-4-4-6

android-4-4-9

Bir önceki yazımız olan 10 Dakikada Şarj Olan Cep Telefonu Fujitsu Arrows başlıklı makalemizde 10 dakikada şarj olan telefon, Arrows a 301f ve Fujitsu hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!