Son Eklenenler
Android 4.4 Kitkat Tanıtımı

Android 4.4 Kitkat Tanıtımı

Google’ın mobil yazılım sektöründeki amiral gemisi Android işletim sisteminin 4.4 isimli sürümü KitKat kod adıyla geçtiğimiz hafta tanıtılmıştı. Tanıtımı büyük ilgi toplayan Android 4.4 KitKat sürümünün ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmemesine karşın uzmanlar 14 Ekim tarihinde Android 4.4 KitKat sürümünün indirilmeye hazır olacağı konusunda kesin konuştu. Teknoloji sektörünün lideri konumundaki Google ve gıda sektörünün dev isimlerinden birisi olan Nestle tarafından alınan ortak bir kararla oluşturulan Android 4.4 KitKat sürümü özellikle hız ve performans konusunda Jelly Bean’dan kat kat üstün özelliklere sahip. Teknoloji meraklıları aslında Android 4.4 KitKat‘tan daha ziyade tanıtım filminde yer alan ve Google’ın üretimini yaptığı Nexus 5 modeli için sabırsızlanmakta.

Uzmanlara göre Nexus 5 akıllı telefon bünyesinde barındırdığı Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle birlikte 14 Ekim tarihinden itibaren satışa sunulacak. Aşağıdaki fotoğraf tanıtım filminden kesilmiş bir karedir ve sizin de farkedeceğiniz gibi sol taraftaki Hintli beyefendinin elininde gördüğünüz akıllı telefonun Nexus 5 modeline ait olduğu iddia edilmekte.

nexus 5 android 44 kitkat

Gördüğünüz gibi sol taraftaki siyah telefonun Nexus 4’den farklı hatlara sahip olmasının yanında daha da büyük olduğu farkedilmektedir. Nexus 5 ile ilgili sızıntılar elimize ulaştıkça Teknoloji Defteri olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Henüz kesin olmamakla birlikte Android 4.4 KitKat özellikleri aşağıdaki gibi olacak.

  • Kablosuz görüntü aktarımı teknolojisi olarak belirtilen Miracast güncellemeleri
  • Temel güvenlik güncellemeleri
  • Galeri modundaki yeni görsel düzenlemeler
  • Yeniden ölçeklendirilmiş ekran boyutları
  • Bildirim Widget’larındaki düzenlemeler
  • Yeni Animasyonlar
  • Android’in standart mavi renk ağırlığının farklı ve canlı renklerle karıştırılması.

Yukarıdaki köklü değişikliklere rağmen Android işletim sisteminin neden 5 değil de 4.4 olarak versiyonlandırıldığı ise merak konusu.

Bir önceki yazımız olan Apple OS X Mavericks Hakkında Herşey başlıklı makalemizde Apple, Apple yeni işletim sistemi ve MAC işletim sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.