Son Eklenenler
ZTE’den Firefox OS İşletim Sistemli Open C ve Open II

ZTE’den Firefox OS İşletim Sistemli Open C ve Open II

Mobil işletim sistemleri içerisinde ben de varım diyen Firefox OS, Çinli teknoloji şirketi tarafından oldukça kullanışlı iki model ile kullanıcıya sunuldu. Firefox işletim sisteminin özellik bakımından önem kazandığı şu aylarda ZTE’nin bunu farkederek ürünlerinde kullanması uzmanlarca risk olarak algılanırken, ZTE cephesinden yapılan açıklamaya göre 2014 yılının sonuna kadar farklı model ve girişimlere 1 milyonun üzerinde Firefox OS işletim sistemi satmayı planlıyor. Bu bağlamda ilk girişimi kendisi yapan ZTE, iki yeni modelde kullandığı Firefox OS ile şimdiden dikkatleri çekmeye başladı. ZTE Open C ve ZTE Open II adlı iki akıllı telefon modeli özellik bakımından düşük konfigrasyonlara sahip olsa da bu Firefox OS işletim sisteminin az kaynak tüketimi sayesinde performans olarak hiç de fena değil. Uzmanlara göre geleceğin mobil işletim sistemlerinden birisi olarak varsayılan Firefox OS’un başarısını önümüzdeki aylarda daha detaylı inceleyebiliriz.

zte-open-c-open-ii

ZTE Open C özellikleri

Qualcomm Snapdragon 200 çift çekirdekli işlemcisinin yanı sıra 512 Megabyte RAM’i ile karşımıza çıkan ZTE Open C modeli, dahili RAM kapasitesinin üzerine 4 Gigabyte olarak ek ROM bellek eklenmesiyle revize edilmiş en ideal Firefox OS’lu modellerden birisi.126 × 64.7 × 10.8 ebatlarındaki bu ürün 3 megapiksel kamerası ve 4 inc dokunmatik ekranı ile görüntü açısından pek mutlu etmese de performansıyla bir telefondan beklediğiniz her özelliği sizlere sağlayacak. Dokunmatik ekranı çoklu dokunmatik etkisine de sahip.

ZTE Open II özellikleri

Bu model biraz daha düşük konfigrasyona sahip. 3.5 inc çoklu dokunmatik ekranı, 118 × 61 × 10.5 mm ebatlarıyla abartısız bir model olan ZTE Open II, çift çekirdek ve 1.2 Ghz hızında MSM8210 işlemcisiyle performans bakımdan istenileni verebilecek kapasitede. 256 Megabyte RAM ve buna ekli 2 Gigabyte ROM bellek ile hız iyileştirmelerini bünyesinde barındırmakta. Her iki telefonu tercih edecek kullanıcılar asla pişman olmayacaktır. Şimdilik uygulama sıkıntısı çeken Firefox OS işletim sistemi güvenlik açısından uzmanlardan tam not aldı.

Bir önceki yazımız olan WikiPedia Kitap Taline Geliyor başlıklı makalemizde Wikipedia, Wikipedia basılacak ve Wikipedia cilt haline gelecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.