Son Eklenenler
Youtube’da Gizli Missile Command Oyunu

Youtube’da Gizli Missile Command Oyunu

Google ve bağlı uygulamalar özellikle hiç ummadığımız zamanlarda ortaya çıkan birtakım oyunlarla kullanıcıların karşısına çıkmakta. Pinball, tetris derken Google şimdi de Youtube üzerinde yalnızca küçük bir kodla çalıştırabileceğiniz Missile Command oyununu gizliyor. Çoğu bilgisayar düşkünü bu atari oyununu 1990’lı yıllardan tanıyacaktır.

Missile Command oyununu başlatabilmek için tek yapmanız gereken Youtube üzerinde herhangi bir videoyu izlerken sayfanın herhangi bir yerinde “1980” yazmanız yeterli. 1980 kodunu youtube’un arama kısmına yazmamanız gerekiyor. Video izleme anında 1980 yazdığınızda saniyeler içerisinde ekranın üst tarafında Missile Command oyununun başladığınız göreceksiniz. Google’ın uygulamaların içerisine bu tarz gizli oyunları yerleştirmesindeki amaç uzmanlar tarafından yalnızca boş zaman değerlendirme aracı olarak açıklanıyor. Sega tarafından 1980 yılında geliştirilen Missile Command oyununda amaç, gök yüzünden düşen nesneleri mouse yardımıyla yere inmeden önce imha etmeye dayanıyor.

Bir önceki yazımız olan Rusya Parlamentosunun Gmail Açıklaması başlıklı makalemizde gmail bilgi sızdırıyor, Google ve Google bilgi güvenliği ihlali hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.