Yeni Bakan Lütfi Elvan’dan Facebook Açıklaması

[ads1]Şu sıralar hem haber sitelerinde hem de sosyal medya üzerinde yoğun bir şekilde takip edilen yolsuzluk haberleri beraberinde siyasetçiler adına açılmış onlarca sahte profilin doğmasına neden oldu. Başta Facebook ve Twitter üzerinden açılan sahte hesaplar ile yüzlerce yanlış beyanın yapıldığı siyasetçi profilleri bu günlerde sosyal medyanın en büyük fenomeni haline geldi. Tüm bu durumdan haberdar olan siyasetçiler tespit edebildikleri profilleri şikayet etseler de kapanan bir profilin yerine yenisini açmak günümüzde artık oldukça kolay bir iş. Dün bakanlar kurulunda yaşanan istifaların ardından AKP yönetimi kabinede köklü değişikliklere gitmiş, bu değişikliklerden birisini de Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı‘nda gerçekleştirmiştir. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olması nedeniyle görevinden istifa ederek yerine yeni bakan Lütfi ELVAN‘ın atanması üzerine ilk resmi açıklama bugün yapıldı.

[ads2]Çiçeği burnunda bakan Lütfi Elvan son günlerde yaşanan sosyal medyadaki sahte profillerin artmasına yönelik yaptığı açıklamada kendisinin lutfielvan@gmail.com mail adresi ile açılmış Facebook hesabının olduğu, Twitter kullanıcı adının ise lutfielvan70 olduğunu duyurdu ve şunları söyledi: “belirtilen hesapların haricinde yapılan açıklamalara itibar edilmesin”.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Sitelerindeki Tehlike başlıklı makalemizde sosyal medya güvenlik önerileri, sosyal medya güvenlik uyarıları ve sosyal medya hesaplarının güvenliği nasıl sağlanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!