Son Eklenenler
Yandex’in Kurucusu İlya Segaloviç Öldü

Yandex’in Kurucusu İlya Segaloviç Öldü

Dünyanın en gelişmiş arama motorlarından birisi olan Yandex’in kurucu sahibi bir süreden beri mide kanseri teşhisiyle tedavi görmekteydi. Henüz 49 yaşında olan İlya Segaloviç, tedavi görmekte olduğu hastanede bugün itibariyle hayata gözlerini yumdu. Segaloviç‘in en yakın arkadaşı ve bugün Yandex‘in başında bulunan isim Arkadi Valoj haberi ilk olarak kendi blogundan kamuoyuyla paylaştı. Forbes dergisinden edindiğimiz bilgiye göre Segaloviç’in toplam mal varlığı 600 milyon solar olarak belirtiliyor. Yandex şirketinin yönetim kuruluna da bulunan Segaloviç aynı zamanda şirketin yüzde 2,5’lik hissesini de elinde bulunduruyor. Özellikle Rusya, Doğu Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de yoğun olarak faaliyet gösteren Yandex şirketi Rusya’nın en büyük ve dünyanın 4. büyük arama motoru olarak bilinmekte.

4 çocuğu bulunan Segaloviç‘e mide kanseri teşhisi 3 yıl önce konulmuştu. 3 yıldan beri tedavi gören Segaloviç son 2 buçuk aydır Moskova’da bir klinikte yoğun bakım altındaydı. Bugün vefat eden Segaloviç’in dört çocuğu bulunmaktaydı. Sosyal sorumluluk projelerine önem veren Segaloviç, aynı zamanda Meryem’in Çocukları isimli yardımlaşma vakfının da kurucusuydu.

Bir önceki yazımız olan Panasonic Lumix GX7 Özellikleri başlıklı makalemizde lumix GX7 görseli, Panasonic ve Panasonic Lumix GX7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.