More

  Yandex.Uzman Nedir?

  [ads1]Rusya menşeyli arama motoru olan Yandex son dönemlerde yaptığı başarılı icraatlarıyla kullanıcılar tarafından kısa sürede sevildi. Başta Türkiye olmak üzere, Avrupa, Baltık ülkeleri, Rusya ve Orta Asya ülkelerince sıklıkla tercih edilen Yandex şimdi de farklı uygulamalarla uzman sayaç analistleri yetiştirmeyi planlamakta. Bu bağlamda Yandex, Uzman adını verdiği yeni bir sistem ile Yandex.Metrica alanında uzman yetiştirmeyi amaçlıyor. Yandex’e ait ücretsiz internet ölçümleme sistemi Yandex.Metrika bugün tıpkı Google Analytics gibi, sitenize gelen ziyaretçiler ile ilgili detaylı istatistiksel bilgileri derlemenize yardımcı oluyor. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Yandex.Metrica hizmeti ile başta web sitesi hakkında istatistikleri kontrol etmek isteyen kullanıcılar olmak üzere hemen hemen her web yayımcısının işine yarayacak analizler yapabilmelerini olanaklı kılıyor.

  yandex uzman

  [ads2]İşte başlığımızda da belirttiğimiz Yandex.Uzman hizmeti burada bizim karşımıza çıkıyor, çünkü biraz evvel bahsettiğimiz Yandex.Metrica hizmetini en iyi ve en etkin şekilde kullanabilenler için oluşturulan yeni platform Yandex.Uzman, bu alanda kendisini kanıtlamış Metrica uzmanlarına sertifika vermeyi amaçlıyor. Yandex.Uzman hizmeti ile Yandex.Metrica alanında sertifika sahibi olmak isteyen kullanıcılar için yılda dört kere tekrar edilen sertifika şansından faydalanabiliyor. Yandex.Metrica ile ilgili birbirinden farklı teorik soru ve pratik alıştırmalardan oluşan sertifika sınavında, Yandex.Metrica sayacının kullanımı, sitelere yerleştirilmesi ve istatistiklerin analizleri konuları ile ilgili bilgi ve beceriniz sınanıyor. Mevcut bilgi birikimizle başaramadığınız Yandex.Uzman programını aynı yıl içerisinde 3 defa daha tekrarlama şansına sahip oluyorsunuz.

  yandex uzman test sistemi

  Eğer Yandex.Uzman testini başarıyla geçtiyseniz Yandex tarafından sizin adınıza 1 yıllı süre ile Yandex.Metrica uzmanı sertifikası veriliyor. Sertifikanın yanı sıra sizin adınıza, referans olarak kullanabileceğiniz Yandex.Uzman hesabı aktif edilerek, sosyal medya üzerinde ya da CV’lerinizde kullanmanıza izin veriliyor. Size özel olarak verilen link aracılığıyla Metrica uzmanı olduğunuzu dileyen herkese gösterebilme şansına sahip oluyorsunuz.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.