Son Eklenenler
Yandex Ücretsiz Navigasyon Hizmetini Duyurdu

Yandex Ücretsiz Navigasyon Hizmetini Duyurdu

Google’ın en büyük rakibi olan Rus menşeyli arama motoru Yandex, özellikle avrupa ve Türkiye’de yaptığı çalışmaların meyvesini toplamaya başladı. Her geçen gün yeni bir hizmeti kullanıma sunan Yandex bugün yapılan basın açıklamasının ardından çoğu internet kullanıcısını ve sürücüyü memnun edecek bir uygulamayı ücretsiz olarak hizmete sokacağının bilgini verdi. Gerçek zamanlı ücretsiz navigasyon hizmeti olan Yandex.Navigasyon uygulamasını önümüzdeki ay içerisinde hizmete sokmayı planlayan Yandex bu uygulama içerisinde oldukça beğenilecek özellikleri bünyesinde barındıracak. Gerçek zamanlı trafik ve yol durumu, anlık trafiğe göre farklı alternatif ve yönlendirmeler, sesli ikaz ve yol tarifi gibi birbirinden güzel özellikleriyle ücretsiz olarak kullanıma sunulacak olan Yandex.Navigasyon hizmeti sürücüleri şimdiden meraklandırdı.

Çoğu navigasyon uygulamasının ücretli olarak sunulduğu günümüzde, Yandex gibi dev bir kuruluş aracılığıyla ücretsiz olaraj hizmete sokulması ve akıllı cep telefonlarının tümüyle uyumlu olarak çalışabilmesi büyük bir gelişme olarak nitelendirildi. Özellikle Rusya, Avrupa ve Türkiye’de ki yol haritalarının %99’unu veritabanında barındıracak olan Yandex.Navigasyon Ekim ya da Kasım ayında kullanıma sunulacak. Yandex’in Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ali Yalçındağ tarafından tanıtımı yapılan Yandex.Navigasyon hizmetinin özellikle Rusya ve Ukrayna’da sıkıntısız olarak kullanıldığı ve Türkiye şartlarına da kusursuz olarak adapte edildiği belirtildi. Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerinin çoğunda kullanım rekorları kıran Yandex Navigasyon hizmetinin aynı başarıyı Türkiye’de de yakalaması beklenmekte. Hem Android hem iOS hem de BlackBerry işletim sistemlerinin tümüyle uyumlu olan Yandex.Navigasyon hizmetinin ücretsiz olarak sunulması rakip firmaları zorlayacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Ucuz iPhone 5C Hakkında Herşey başlıklı makalemizde iPhone 5c, iPhone 5c hakkında herşey ve iPhone 5c ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.