Son Eklenenler
Yandex News Kaydı Nasıl Yapılır

Yandex News Kaydı Nasıl Yapılır

İnternet meraklıları, kendine ait kişisel blogu olanlar, webmaster’lık mesleğiyle uzaktan yakından ilgisi olan herkes için hazırladığımız bu makalede Yandex News kaydının nasıl yapıldığı ile ilgili detayları hazırladık. Öyle ki arama motoru optimizasyonları web sitenizin ziyaretçi çekmesi için en önemli unsur sayılmakta. Çoğu site sahibi yayınladığı yazıyı genellikle sosyal imleme sitelerine göndererek ziyaretçi sayısını arttırmayı amaçlar, oysa ki ziyaretçi sayınızı arttırmak ve web sitenizin prestijini yükseltmek için farklı alternatiflerin de olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu alternatiflerden en önemlilerinden birisi Yandex News. Tıpkı Google News uygulamasında olduğu gibi kendi web sitenizi ilgili kategoride Yandex News uygulamasına kaydedebilir ve sitenizin Yandex Haberler sayfasında görünmesini sağlayabilirsiniz. Yandex News’in son zamanlarda önem kazanmasının en büyük sebebi Google News uygulamasından çoğu kurumsal olmayan web sitelerinin tamamiyle silinmiş olması ve yeniden kayıtların oldukça zorlaştırılması gösterilmekte.

Sitenizin daha fazla insana ulaşması için arama motorlarına eklenmesi gerekmektedir. En kaliteli ve en ekonomik arama motorlarına kayıt hizmetlerine http://www.sadeceon.com/categories/online-pazarlama/arama-motorlarina-kayit linkinden ulaşabilirsiniz. Google, yahoo, yandex, bing ya da bir çok arama motoruna toplu olarak sitenizi kaydettirin. Üstelik bu fırsatlara sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Siz de hemen SadeceOn’a gelin ve bu fırsatı kaçırmayın!

Yandex News uygulaması bu bağlamda Google News’e en yakın rakip olarak dikkatleri çekmekte ve çoğu site sahibi için alternatif oluşturmakta. Yandex News uygulaması kabul yüzdesi bakımından oldukça yüksek rakamları karşımıza çıkarmakta, öyle ki özgün web sitelerinden hemen hemen hepsini rahatlıkla kayıt edebilirsiniz. Bu kısa bilgilerin ardından Yandex news kaydı nasıl yapılır anlatmaya başlayalım. Aslında uzun uzadıya herhangi bir yöntem yok. Tek yapmanız gereken web sitenizin durumuyla ilgili detaylı bilgileri destek@haber.yandex.com.tr mail adresine e-mail aracılığıyla bildirmeniz. Yandex haber’in sizin web sitenizden bazı gereksinimleri yerine getirmenizi istemekte bunlar:

  • Veri Aktarım sistemi
  • Aktarım Dosyası
  • RSS 2.0 Desteği
  • Semboller ve kodlama sistemi

Yukarıda belirtilen gereksinimler web sitenizde mevcutsa destek@haber.yandex.com.tr adresine göndereceğiniz mail sonucuna göre en geç 15-20 gün içerisinde size olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır. Eğer başvurunuz kabul edildiyse size adım adım yapmanız gerekenleri belirten bir mail gönderilecektir. Bu mailin ardından gerekli işlemleri yaparak Yandex News kaydınızı başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S4 Mini Nihayet Türkiye'de başlıklı makalemizde Galaxy s4 mini fiyatı, Galaxy s4 mini özellikleri ve Galaxy S4 mini Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

6 yorum

  1. ben mail atmıştım. bir kaç eksiğimi tamamlamamı istediler. şuan onları tamamlamak için düzenleme yapıyorum. gerçekten yandex iyi bir hit kaynağı oluyor bence.

  2. Yandex News için başvurdum. İlgilendiler ve yaklaşık 2 sayfadan oluşan bir uygulama talimatı ilettiler. Açıkçası bu talimattaki bilgiler sıradan bir blog yazarının altından kalkabileceği bir iş değil. Yalnızca Yandex News’e sitenizi ekleyebilmeniz için onlarca teknik düzenleme istiyorlar. İlgilenen ve web tasarımdan anlayanlar için zor olmasa da sıradan blog yazarları için külfetli bir iş. Bu nedenle ben sitemi eklemekten vazgeçtim.

  3. Bende kayıt için ön başvuru yaptım ama yine kabul etmediler.

  4. son dakika haberleri izle

    maile ne yazılıp atılacak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.