Son Eklenenler
Yahoo’da Castro Depremi

Yahoo’da Castro Depremi

İnternetin dev kuruluşlarından birisi olan Yahoo son 2 yıl içerisinde şirketin başına geçen Marissa Mayer ile büyük bir atağa kalkmış, eski ihtişamlı günlerine yaklaşmaya başlamıştı. Marissa Mayer Google’dan transfer ettiği çalışma arkadaşı Henrique de Castro ile birlikte Yahoo yönetiminde etkin rol almış ve başta gelirlerin artması olmak üzere hemen hemen her yatırımı paraya çevirmeyi başarmışlardı. Mayer’ın ricası üzerine Google’da ki başarılı kariyerini terk eden Castro, Yahoo ile 4 yıllık sözleşme imzalamış ve bunun karşılığında da 62 milyon dolar para almıştı. Şirketin COO’su olarak görev yapan Castro, Marissa Mayer’dan sonra ikinci isim olarak anılmakta ve şirketin reklam grubuna da başkanlık etmekteydi.

Başta Marissa Mayer olmak üzere şirket yönetim kurulu reklam gelirlerinin arttırılması konusunda sürekli olarak Castro’ya baskı yapmakta ve bunu sürekli olarak dile getirmekteydi. Bu nedenden dolayı hem yönetim kurulu hem de CEO Marissa Mayer ile arası açılan Castro görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Marissa Mayer tarafından görevinden ayrılması sağlanan Henrique de Castro, Yahoo takım ruhu için etki rol oynamaktaydı. Marissa Mayer yaptığı açıklamada çok zor bir karar verdiklerini ve Castro’nun Yahoo dışında daha etkin çalışabileceğini düşündüklerinden dolayı bu kararı aldıklarının altını çizdi. Castro henüz konuyla ilgili açıklama yapmazken, Yahoo’da durumun şirket gelirlerine nasıl etki edeceği ise merak konusu.

Bir önceki yazımız olan Twitter Yeni Tasarıma Geçiyor başlıklı makalemizde 2014 tasarım, Twitter ve yeni tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.