Son Eklenenler
Yahoo Servislerindeki Virüs Paniği

Yahoo Servislerindeki Virüs Paniği

İnternet devi Yahoo’nun bu günlerde başı dertte. Son bir hafta içerisinde Yahoo bünyesinde faaliyet gösteren web sitelerine girdiyseniz oldukça zararlı bir virüs sizin de bilgisayarınıza sızmış olabilir. 30 Aralık tarihinden itibaren farkedilen virüs tehlikesi ilk olarak Yahoo’nun reklam servisinde ortaya çıktı. Bilgisayardaki Java servislerindeki açıktan faydalanarak bilgisayarlarınıza sızan virüsün şimdiye kadar 300 binin üzerinde kullanıcıya bulaştığı belirtiliyor. Konuyla ilgili detaylı açıklama yapan Yahoo, sıkıntının reklam kodundan kaynaklandığını, ilgili kodların Yahoo’ya ait diğer servislere de bulaşmak suretiyle reklamlara tıklayan kullanıcıların bilgisayarlarına geçebildiği belirtildi. Şirketin ilgili kodları tespit ederek etkisiz hale getirdiği bildirilirken, farklı formlara bürünmüş kodların da site içerisinde kullanıcılar hala daha tehdit edebildiği belirtildi.

Uzmanlar, zararlı virüsün çoğu antivirüs programı tarafından tespit edilemediğini, Yahoo servislerini 30 Aralık tarihinden sonra ziyaret edenlerin virüs riskini taşıdığı açıklandı. Yahoo yetkilileri virüs paniğiyle ilgili olarak kullanıcılardan özür dilerken, bu sıkıntının sorumlularını bulup adalet karşısına çıkaracağını sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Taksit Sona Eriyor Ama Kontrat Dönemi Başlıyor başlıklı makalemizde kontrat dönemi, kontrat dönemi ne zaman ve senetle telefon satışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.