Yahoo’nun Qwiki Atağı Ses Getirecek

[ads1]Yahoo eski ihtişamlı günlerine geri dönmek için elinden gelen her türlü yatırımı yapıyor. Çiçeği burnunda CEO’su Marissa Mayer ile internet teknolojileri sektöründe güç kazanmaya başlayan Yahoo geçtiğimiz aylarda başkanlıktan ayrılan Fred Amoroso ile gündeme gelmişti. Marissa Mayer ile akılcı yatırımlara hız veren Yahoo şirket bütçesinde inanılmaz kaynaklar yaratarak web dünyasının en iyilerini bir arada toplamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay Tumblr blog sitesini tamamen satın aldığını açıklayan Yahoo yönetimi milyonlarca blogcuyu kendi ağlarına bağlamıştı. Yahoo bu başarılı ataklara bir yenisini daha ekledi ve Video paylaşım sektörünün en iyilerinden birisi olan Qwiki sitesini satın alarak video paylaşım sektörüne de el attığını açıkça ifade etti. Vimeo, DailyMotion, Youtube gibi devlerin arasında Qwiki’nin alacağı pozisyonu kestiremesekte Yahoo’nun kendini yenileyip farklı sektörlere el atmasını anlamı buluyoruz.

Google’ın izlediği stratejileri takip eden Yahoo, Qwiki uygulamasını satın alarak paylaşılan müzik, ses ve kısa videolar aracılığıyla kendi web sitesine ziyaretçi çekmeyi amaçlıyor. AllthingsD web sitesinin belirttiğine göre 40 ile 50 milyon dolar gibi bir fiyat üzerinden satışı gerçekleşen Qwiki‘nin bir yıl içerisinde ödenen bedeli amorti etmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Nokia Lumia 1020 Görseli Sızdırıldı başlıklı makalemizde 41 megapiksel nokia lumia, Nokia ve nokia EOS lumia 1020 hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!