Son Eklenenler
Yahoo’nun Başı Bilgisayar Korsanlarıyla Dertte

Yahoo’nun Başı Bilgisayar Korsanlarıyla Dertte

yahoo japonya sunucularina hacker saldirisiYahoo veritabanı ve bilgi işlem servisinden yapılan resmi açıklamaya göre Japonya’da ki veri merkezinde konuşlandırdıkları bilgisayarlara yapılan saldırılarda yaklaşık 21 milyon kullanıcının bilgilerinin çalınmış olma ihtimalinin varlığı bildirildi. 12 saat boyunce devam eden Ddos saldırısı ve SQL injection saldırısı sonucunda toplam 200 milyon kullanıcı bilgilerinin tutulduğu veritabanındaki 21 milyon kulanıcıya ait dosyaların kopyalanarak silindiği farkedildi.

Yahoo yetkilileri sunucuları anında yedekleyerek korumaya alsa da 21 milyon kullanıcının bilgilerinin şifreli halde olduğu şifrelerinin çözüldüğü takdirde kullanıcı adları ve özlük bilgilerinin yabancı kişilerin ellerine geçme ihtimalinden bahsedilerek, şimdilik herşeyin kontrol altında olduğunun altı çizildi.

Konuyla ilgili bilgilerinin çalındığı düşünülen kullanıcılara bilgi maillerinin atıldığını belirten yetkililer gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını da sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Yahoo Tumblr'i Satın Almaya Hazırlanıyor başlıklı makalemizde tumblr, Yahoo ve yahoo tumblr anlaşması hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.