Son Eklenenler
WhatsApp Filistinli Hackerler Tarafından Hacklendi

WhatsApp Filistinli Hackerler Tarafından Hacklendi

Bugün itibariyle en çok tercih edilen mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dün gece Filistinli Hacker grubu olan KDMS Team adı verilen internet korsanlarınca çökertildi. Web sitesinin tamamını ele geçiren internet korsanları, hackledikleri whatsapp.com internet sitesine aşağıdaki mesajı bıraktı

“Merhaba Dünya. İki mesaj vermek için burada bulunuyoruz. Birincisi: Dünya üzerinde Siyonistler tarafından çalınan Filistin diye bir yer olduğunun farkında mısınız? Filistinliler, barış içinde yaşamayı, topraklarını özgürleştirmeyi ve İsrail hapishanelerinde bulunan tüm mahkumların salıverilmesini hak ediyor. Çok yaşa Filistin”

WhatsApp şirketinin yetkilileri tarafından yapılan açıklamada web sitelerinin hacklendiği doğrulandı. Fakat WhatsApp kullanıcı bilgilerinin bulunduğu veritabanı ayrı bir güvenlik sistemiyle korunduğu için hackerlerin saldırısından herhangi bir hasar almadığı belirtildi.

WhatsApp kullanıcı sayısının gün geçtikçe artması, uygulamaya olan rağbeti de olumlu yönde etkilemekteydi. Son zamanlarda özellikle Filistin ve Suriye menşeyli bilgisayar korsanları önemli uygulamaları barındıran ve ün yapmış web sitelerine saldırıda bulunarak adını dünyaya duyurmayı amaçlamakta.

Bir önceki yazımız olan Tablet Mi Almalıyım Laptop Mu? başlıklı makalemizde 724tikla.com, hangi tableti almalıyım ve tablet laptop karşılaştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Whatsapp’a öyle alıştık ki artık SMS göndermeyi unuttuk. Başına bir hal gelmesin, bizer her daim alzım. Telefon faturalarımızı düşürüyor!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.