Son Eklenenler
Vodafone İzlanda Türk Hackerler Tarafından Hacklendi

Vodafone İzlanda Türk Hackerler Tarafından Hacklendi

Türkiye’de faaliyeet gösteren Agent isimli hacker grubu dün öğle saatlerinde Avrupa’nın en ünlü GSM operatörlerinden birisi olan Vodafone’a ait İzlanda resmi web sayfasını hackledi. Vodafone İzlanda web sitesinde kayıtlı 77 bin kullanıcıya ait bilgilerin ele geçirildiği hack operasyonu sonunda site kullanılmaz hale geldi. Yaklaşık 4 saatlik bir çalışmanın ardından yeniden faaliyete sokulan web sitesinin açıkları kapatıldı. Kullanıcıların SMS kayıtları, telefon numaraları, özlük bilgilerinin ele geçirildiği hacker saldırısı ardından açıklama yapan Vodafone İzlanda yetkilileri, sitedeki açıkların kapatıldığını, kullanıcılara ait olan giriş bilgilerinin tamamen değiştirilerek kendilerin iletileceği belirtildi.

vodafone izlanda sms log

İzlanda Vodafone resmi web adresi olan vodafone.is ana sayfasına koydukları aşağıdaki uyarıda, bu yılın başlarında ortaya çıkan NSA casusluğunu protesto etme amacı taşımakta olduğu belirtildi. NSA Mola Vakti ibaresi bunun için yazılmış bir yazıdır. Vodafone web sitelerinin tüm dünyadaki ülkelerde birbirine benze özellikler taşıdığını açıklayan bilişim güvenliği uzmanları, sitenin farklı dildeki versiyonlarında da aynı sıkıntının yaşanabileceğini belirtti.

 

Bir önceki yazımız olan Windows XP İşletim Sistemi Kullananlar Bu Virüse Dikkat başlıklı makalemizde virüs, Windows XP ve Windows XP işletim sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.