Son Eklenenler
Vimeo Erişime Açıldı!

Vimeo Erişime Açıldı!

Geçtiğimiz günlerde “Popüler Video Sitesine Erişim Engellendi”  makalemizde Vimeo adındaki Video izleme sitesi Türkiye sınırları içinde erişime mahkeme kararıyla kapatılmıştı. Vimeo’ya erişmek isteyen kullanıcıların karşısına  mavi ekranda ‘Ulaşmayaçalıştığınız internet sitesi İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 08.01.2014 tarihli 2014/23 D. İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir.” ifadesi ilebize “yine mi yasak? ” dedirtmişti.

En çok ziyaret edilen video sitelerinde biri olan vimeo’nun engellenme sebebi ise yasalara aykırı içerik paylaşımı yapıldı iddiası olmuştu. Ama merak edilen yasak içerik hakkında net bir açıklama da yapılmamıştı.  https://teknolojidefteri.com

Siteye tekrar erişime açan İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi belli ki kararından vazgeçmiş olacak ki sonunda vimeo kullanıcılarını sevindiren  haber geldi.Artık Vimeo’ya hiç bir engel olmadan  rahatlıkla girilebiliyorsunuz.  Umarız bu tür internet erişimi kısıtlamaları bir daha olmaz diyor daha  özgür bir Türkiye umut ediyoruz. Sonuçta hiç kimse erişime engellendi diye o siteye girmemezlik yapmıyor. İllegal yollardan bize çözüm arattırıyorlar.
İşte Vimeo’ nun açıldığına dair ekran görüntüsü.

Bir önceki yazımız olan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? başlıklı makalemizde Yasaklı sitelere giriş, yasaklı sitelere giriş yöntemleri ve yasaklı sitelere nasıl girilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.