Son Eklenenler
Viber Japonlara Satıldı

Viber Japonlara Satıldı

Mobil cihazların en çok tercih edilen sesli ve görüntülü konuşma uygulamalarından Viber, Japonya’da faaliyet gösteren ve aynı zamanda Japonya’nın en büyük e-ticaret portallarından birisi olan Rakuten tarafından satın alındı. 3G ve 4G özellikli telefonlarda 200 milyonun üzerinde kullanıcı tarafından tercih edilen Viber, hem yüksek görüntü hem de yüksek ses kalitesiyle diğer uygulamalardan ap ayrı bir yere sahipti. Telefon arar gibi internet üzerinden arkadaşlarınızı arayabildiğiniz Viber ile çoğu kullanıcı telefon faturalarında tasaruffa gitmişti. 2010 yılından beri faaliyet gösteren Viber’ın en çok tercih nedeni, hızlı, güvenilir ve kolay kullanımlı olmasıydı. WhatsApp ve Skype ile arasındaki rekabete rağmen 200 milyonun üzerinde kullanıcının tercih ettiği Viber uygulamasının Japonlar tarafından satın alınması uygulamanın gidişhatını etkilemeyecek.

920 milyon dolar fiyat ile Japonya’nın en büyük alışveriş şirketi Rakuten tarafından satın alınan Viber’in ileride ücretli olup olmayacağı henüz kesinlik kazanmazken, şirket yetkililerince yapılan açıklama kullanıcıların yüreğine su serpmeye yetti. Rakunen yetkilileri bugün yaptıkları basın toplantısında Viber’in seyrinde şimdilik önemli bir değişiklik yapmayacaklarını, yalnızca reklam ve tanıtıma biraz daha önem vereceklerini belirtirken; internet uzmanları Viber verilerinin saklandığı veri merkezinin Japonya’ya taşınması halinde sistemin işleyişinde farkedilir derecede yavaşlama yaşanabileceğini söylemesi kullanıcılar birazda olsa endişelendirmekte. Önümüzdeki günlerde uygulamanın son durumu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Bir önceki yazımız olan Telefonunuz Suya Düşerse Ne Yapmalıyız başlıklı makalemizde su ile temas eden telefonu temizleme, suya düşen telefon nasıl kurtarılır ve suya düşen telefonu kurtarma hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.