Son Eklenenler
Vestel Yerli Üretim Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Vestel Yerli Üretim Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Teknoloji severlerin merakla beklediği Almanya’nın başkenti Berlin’de geçtiğimiz çarşamba günü başlayan IFA Elektronik fuarında dünya devi şirketlerle kapışan yerli firmalarımız da yer almakta. Türkiye’nin en büyük elektronik ve elektrikli ev aletleri üreticilerinden birisi olan Vestel IFA 2013 fuarında ürettiği yerli yapım akıllı telefonları görücüye çıkardı. Geçtiğimiz aylarda Vestel’in akıllı telefon üretimine başlayacağıyla ilgili haberimizi sizlerle paylaşmıştık. 3 farklı prototip olarak üretilen Vestel marka akıllı telefonlar özellikleri ve kullanım kolaylığı ile rakiplerine taş çıkaracak düzeyde. Vestel Elektronik icra kurulu başkanı Turan Erdoğan, ürünler ile ilgili olarak dünyanın ilk beş üreticisi arasına girmeyi planladıklarını söyledi.

vestel akilli telefon

Tamamiyle yerli üretim olan Vestel marka akıllı cep telefonları 4,3 – 4,7 ve 5 inc boyutlarda üç ayrı model olarak görücüye sunuldu. 2012 yılında televizyon üretimiyle dünyanın ilk 4 üreticisi arasına giren Vestel’in akıllı telefon üretimiyle ilk beş üretici arasına girebileceği belirtilmekte. Türkçe ve Türk kullanıcılara özgü Android işletim sistemiyle piyasaya sürülmesi beklenen Vestel akıllı telefonların hem yerli piyasada hem de ihrac edilerek yurt dışında rağbet göreceği belirtilmekte.

8 Megapiksel arka, 2 megapiksel ön kamerası bulunan Vestel akıllı telefonların fotoğraf çekme kaliteleri de izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. İcra kurulu başkanı Turan Erdoğan, ürünlerin seri üretime geçmesi için önlerinde hiçbir engelin olmadığını vurgulayarak konuyla ilgili devlet desteğinin de verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Üretilen televizyonlarda kullanılan yerli uygulamaların oldukça beğenildiğini de sözlerine ekleyen Erdoğan akıllı cep telefonları için Türkçe ve Türk mantığına uygun oyunlar da üretilebileceğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan İnternet Bağımlılığı Nedir, İnternet Bağımlılığının Tedavisi başlıklı makalemizde dijital detoks, internet bağımlılığı ve internet bağımlılığı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.