Son Eklenenler
Vestel Akıllı Cep Telefonu Üretecek

Vestel Akıllı Cep Telefonu Üretecek

vestel akilli cep telefonu uretecekTürkiye’nin yerli sermaye ile kurulmuş en önemli teknoloji üreticilerinden birisi olma özelliğini taşıyan Vestel‘den ülkemiz adına sevindirici bir haber geldi. İzmir Merkez Servisinin açılışında basına demeç veren şirketin icra kurulu başkanı Turan Erdoğan, dünyadaki son gelişmelere paralel olarak kısa zaman önce Tablet bilgisayar üretimine geçtiklerini ve yakın gelecekte akıllı cep telefonu üreteceklerini açıkladı.

Farklı birkaç renk seçenekleriyle üretimine başlamayı planladıkları akıllı telefon üretimiyle Türk kullanıcılarına özel uygulamalar geliştirmeyi amaçladıklarını belirten Erdoğan 2013 yılı sonuna kadar tüm çalışmaların biteceğini açıkladı. Taban olarak Android işletim sistemi üzerine temellendirilmiş yepyeni bir arayüz ile kullanıcılara sunulması düşünülen Vestel akıllı cep telefonlarının tüketicilerden tam not alacağını sözlerine ekleyen Erdoğan, piyasadaki en gelişmiş donanım özelliklerin bünyesinde barındıran cep telefonlarıyla Türkiye içerisinde bir ilki başarmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Diğer Android telefonların aksine, çok çeşitli ve gelişmiş uygulamarın kullanılacağı Vestel Akıllı Cep telefonunda Türkiye’ye has ve Türk kullanıcılara özgü özellikler bulunacağı belirtilmekte. Ayrıca yerli üretim olarak piyasaya çıkacağı bildirilen ürünlerin fiyatlarının da muadillerinden daha düşük olması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Google ve Microsoft İnatlaşması Devam Ediyor başlıklı makalemizde Google, Google microsoft uygulama krizi ve Google ve microsoft savaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.