Son Eklenenler
Unutulan Android Ekran Kilidini Açma

Unutulan Android Ekran Kilidini Açma

Android işletim sistemine sahip mobil cihazlardan birisini kullanıyorsanız basit şekillerden oluşan ekran kilidini mutlaka hatırlayacaksınız. Bu yazımızda sizlere Android ekran kilidini unuttuğunuzda telefonunuzu nasıl açacağınızı açıklayacağız. Ekran kilidinin birkaç defa yanlış girilmesiyle cihaz otomatik olarak Google hesabınız üzerinden telefonunuzu açmanızı isteyecek. Eğer Google şifrenizi de hatırlamıyor ve kilitli bir telefonla başbaşa kaldıysanız aşağıdaki yöntemleri kullanaran Android ekran kilidini açabilirsiniz. Telefoncuların Hard Reset olarak isimlendirdiği bu işlem Android’in cihazınıza ait olan gizli bilgilerinizi koruduğu ScreenLock olarak bilinen ekran kilidinin kırılması işleminden oluşmaktadır. Ekran kilidini açabilmek için uygulayabileceğiniz yöntemlere başlayalım

ScreenLock ByPass Yöntemi

Eğer cihazınızın ekran kilidini sıklıkla unutuyorsanız önerebileceğimiz bu yöntem için yalnızca 1 defaya mahsus 4.20 USD ödemeniz yeterlidir. Google Play Store üzerinden satın alabileceğiniz ScreenLock ByPass uygulaması ile herhangi bir root işlemi yapmadan unuttuğunuz ekran kilidini açabilmeniz mümkün. ScreenLock ByPass yöntemini uygulamak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1) Cihazınızı takılı ise şarj cihazından veya USB kablosundan tamamen ayırınız.

2) Google PlayStore’a giriş yaparak 4.20 usd karşılığında ScreenLock ByPass Pro uygulamasını satın alıp uzaktan yükleme seçeneği ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

android-ekran-kilidi-screenlock 1

3) ScreenLock ByPass Pro uygulaması yüklendikten sonra cihazınızı şarja takarak ByPass işlemini başlatın.

4) Aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran karşınıza çıkınca “Active” butonuna basarak ekran kilidini kotrol et seçeneğini onaylayın.

android-ekran-kilidi-4

5) Yukarıdaki adımdan sonra karşınıza gelecek olan ekranda Remove Lock Password butonunu kullanarak telefonunuzda unuttuğunuz ekran kilidini başarıyla kaldırmanız mümkündür. Bu işlemleri yaparken telefonunuzdan herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız.

android-ekran-kilidi-screenlock 5

Not: Yukarıda belirttiğimiz ScreenLock ByPass Pro uygulaması yöntemi, cihazınızın bağlı olduğu Google PlayStore hesabınıza giriş yapabiliyorsanız işe yarayacaktır. Eğer hiçbir şekilde Google PlayStore’a bağlanıp ScreenLock ByPass Pro uygulamasını yükleyemiyorsanız o zaman aşağıdaki ikinci yöntem olan Hard Reset metodunu kullanmanız gerekecektir.

Hard Reset Yöntemi

Bu yöntem ekranı kilitlenen Android cihazınızda eğer tüm şifreleri (Google PlayStore, gmail) unuttuysanız uygulayabileceğiniz bir metotdur. Bu işlem aslında cihazınızı fabrika ayarlarına getirmek için kullanılan bir yöntem olarak bilinir ve unutmayın ki cihazınızda bulunan tüm veriler Hard Reset sonucunda tamamen silinir. Bu hatırlatmanın ardından Hard Reset işleminin nasıl yapıldığına geçelim.

android-hard-reset islemi

Ekran kilidinin 5 kere yanlış girilmesinin ardından cihazınız sizin Google hesap bilgilerinizi soracaktır. Bu bilgileri de bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

Cihazdan cihaza farkedebileceği gibi genelde cihazların tümünde geçerli olan Root işleminin başlatılması için Cihazın Açma / Kapama Tuşu ile birlikte ana ekrana dönmenizi sağlayan Home tuşuna yaklaşık 30 saniye boyunca basmanız gerekmektedir. 30 saniye boyunca basmadan tuttuğunuz tuşları ekranın ortasında G1 logosu gelene kadar bırakmamanız gerekmektedir.

Ünlem işaretinin ardından Alt + L tuşu ile Menü’ye giriş yapın. Menüye giriş yapmanızın ardından Alt + S tuşu ile Apply SD Card Update  (SD kart Güncellemesini Uygula) seçeneğine basınız. Son olarak Alt + W tuşu ile cihazınızı fabrika ayarlarına döndürecek olan komutu çalıştırıp cihazınızı yeniden başlatınız.

Hard Reset işlemi bu şekilde tamamlanacak ve cihazınızın işletim sistemi yenilenecektir. Cihazınızı kullanabilmek için yeni bir Google hesabı belirlemeniz gerekecektir. Google hesabınızı unutmayacağınız bir şifre ile belirlediğiniz taktirde ileride karşılaşacağınız hatalarda verilerinizi kaybetmeden çözüm üretmeniz kolay olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Çok Kazandıran Sosyal Medya Sitesi Belli Oldu başlıklı makalemizde en başarılı sosyal medya sitesi, en çok kazandıran sosyal medya sitesi ve instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.