Son Eklenenler
Twitter Türk Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor

Twitter Türk Kullanıcılarına Kısıtlama Getiriyor

Twitter turk kullanicilara kisitlama23 Mayıs tarihinde teknoloji meraklıları tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre Twitter Türkiyeli kullanıcılarına büyük kısıtlamalar getireceğini açıkladı. Şirketten henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen Twitter sosyal ağının kurucusu Jack Dorsey tarafından atıldığı belirtilen bir Tweet sansasyonel bir biçimde etki yarattı.

 

jack dorsey twitter kisitlama

Üst taraftaki resimde de gördüğünüz şekilde Jack Dorsey olduğu iddia edilen hesaptan Türk kullanıcıların hesaplarına kısıtlama getirileceği şeklindeki mesajın doğru olup olmadığı tartışıla dursun, Jack Dorsey tarafından iddia edilen yasa dışı faaliyetlerin de kapsamı akılları kurcalıyor.

Jack Dorsey tarafından atıldığı söylenen Tweet “Probably we are gonna make some critical limitations of Turkish Twitter users. Because of so much illegal action from that country” şeklinde. Türkçe tercümesi ise “Büyük olasılıkla Türk kullanıcılara büyük kısıtlamalar getireceğiz. Çünkü Türkiye’dan çok fazla yasadışı faaliyet tespit ettik”. Twitter’ın bir numaralı ismi tarafından yapılan bu açıklama bir Türk olarak bizleri üzdü. Twitter’in ne gibi kısıtlamalar getireceği ise şimdilik belirsiz.

Bir önceki yazımız olan Rusya'nın Facebook'u Vkontakte Kara Listede başlıklı makalemizde rusya'nın facebook'u, rusyadaki facebook ve vkontakte hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.