Son Eklenenler
Twitter Facebook’tan Kopya Çekti

Twitter Facebook’tan Kopya Çekti

Dünyanın en sık tercih edilen sosyal ağ sitelerinden Facebook bir çok rakibine de ilham kaynağı oluyor. Facebook’u yakından takip eden Twitter, bununla ilgili olarak yeni tasarım hazırlatma yoluna gitti. Twitter tasarımcıları yaklaşık 4 aydan beri yeni tasarım için gecesini gündüzüne katarken, görsellikten ziyade sistemin daha işlevsel olması yönüyle ilgilenmekte. Bugün başta sosyal medya siteleri olmak üzere, haber sitelerinde yayınlanan bir fotoğraf herşeyi alt üst etti. Aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere Twitter mühendislerinin üzerinde çalıştığı yeni tasarım Facebook’a o kadar çok benziyor ki, uzmanlar Facebook’tan esinlenildiği konusunda hem fikir. Peki Twitter neden Facebook’tan kopya çekme gereksinimi hissetti? Bu sorunun yanıtı uzmanlara göre oldukça basit; Twitter yalnızca kısa metinlerin ve bağlantıların paylaşıldığı bir site olmaktan çok daha öteye geçmeyi amaçlamakta.

twitter yeni tasarim facebook 2014

Yukarıdaki fotoğraftan yola çıkarak farkedebildiğimiz en büyük değişiklik kapak (tepe) fotoğrafının tıpkı Facebook’taki gibi iyice büyütülmüş olması. Profil fotoğraflarının da Facebook’a benzer bir şekilde tepe fotoğrafının sol üst sınırına yakın bir yere alındığını ap açık ortada. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre kapak ve profil fotoğraflarının çözünürlükleri yükseltilecek. Ayrıca kendi ana sayfanızda tıpkı Facebook’ta olduğu gibi atılan tweetler, paylaşılan fotoğraflar görülebilecek. Geçtiğimiz günlerde Twitter‘ın CEO’su Dick Costolo‘nun yaptığı açıklamadan da yola çıkarak Twitter görünümünün yakın zamanda köklü değişiklikler geçirebileceği zaten belliydi. Kullanıcı dostu, kolay arayüz ve geliştirilen yeni seçeneklerle yepyeni bir görünüm kazanacağından emin olduğumuz Twitter, bu sayede kullanıcı kitlesini arttırmayı amaç edinmekte.

Bir önceki yazımız olan Çift İşletim Sistemli Geeksphone başlıklı makalemizde Çift İşletim Sistemli Geeksphone, Firefox OS ve Geeksphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.