Son Eklenenler
Türkiye’de Engellenen Siteler 10 Bin’in Üzerinde

Türkiye’de Engellenen Siteler 10 Bin’in Üzerinde

Türkiye’de bugüne kadar zararlı içeriğe sahip web siteleri tespit edilip TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) tarafından kapatılmaktayı. Yalnızca 2010 yılı içerisinde engellenen web sitelerinin sayısı 1600 iken bu rakam 2011 yılında 2400’e, 2012 yılında 8600’e yükselmiş. Engelliweb.com web sitesinin hazırladığı istatistiklere göre, yalnızca 2013 yılı içerisinde 10295 web sitesi zararlı içeriğe sahip olmasından dolayı erişime kapatıldı. Bugün itibariyle farklı nedenlerden dolayı Türkiye’den erişime kapatılan web sitesi sayısının ise 35761 olduğu belirtilmekte. Kapatılan web sitelerinin yüzde 88.6’sının TİB tarafından, yüzde 5.3’lük bir kısmının ise mahkeme kararıyla erişime kapatıldığı belirtilmekte. Mahkeme kararı olmaksızın yalnızca savcılık kararıyla erişimi engellenen web sitelerinin oranının ise %2,5 olduğunu belirten uzmanlar kapatılan web sitelerinin genelinin adult içerikli ya da warez içerikli olduğunu söyledi.

Ayrıca kapatılan %3.2’lik bir site grubunun ise hangi nedenlerden dolayı kapatıldığı belirtilmemekte. İlgili web sitelerinin yüksek seçim kurulunun kararınca kapatılmış olabileceği yapılan açıklamada ek olarak belirtilmiş.

Bir önceki yazımız olan PlayStation 4 OlayStation 4 Oldu başlıklı makalemizde PlayStation 4, PlayStation 4 özellikleri ve PlayStation 4 Türkiye fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.