More

  TikTok Benzeri En İyi Kısa Video Oluşturma Uygulamaları

  2016 yılından beridir Musical.ly şirketine ait TikTok uygulaması, kısa video oluşturma servisleri arasında lider olduğunu ispatlamış durumda. Dünya çapında hizmet veren TikTok’un bu kaçınılmaz başarısı elbette ki eski Vine uygulamasının kapanması ile birlikte yarattığı boşluğa dayanıyor. Ancak TikTok geliştiricileri, Vine’dan bağımsız olduklarını o kadar iyi kanıtladılar ki, birbirinden benzersiz filtre, efekt ve kendine özgü akımları ile güçlü bir marka konumuna geldiler.

  Yine de tüm bunlara rağmen TikTok’tan sıkıldıysanız sizlere beş farklı benzeri uygulamayı listeledik. İşte farklı kritelerde TikTok’tan daha iyi olduğu düşünülen ve büyük kullanıcı kitlelerine hitap eden en iyi TikTok alternatifi eğlenceli video hazırlama uygulamaları sizlerle!

  1. Dubsmash

  • Ücretsiz
  • Android ve iOS desteği mevcut
  Dubsmash Dudak Senkronizasyonu Videoları

  Sizi en az TikTok kadar eğlendirecek bir mobil aplikasyon olan Dubsmash, 2014 yılından bu yana stok ses kayıtları üzerine video çekerek eğlenceli dublaj videoları oluşturmanızı sağlıyor. İçerisinde yerli ve yabancı birçok film repliği, komik viral videolar, dünya çapında popüler olmuş müzikler ve daha fazlası yer alan Dubsmash uygulamasında geniş ses yelpazesi sayesinde dudak senkronizasyonu ya da dans videoları oluşturmanız gerçekten çok kolay!

  2. Triller

  • Ücretsiz
  • Uygulama içi satın alımlar var
  • Android ve iOS desteği mevcut
  Triller Kısa Video Yapma

  Triller uygulamasında ihtiyacınız olan tek şey sadece ruh halinize ve enerjinize uygun bir müzik seçmektir. Eğer parçayı seçtiyseniz, videonuzu çekmek için denemelere hemen başlayabilirsiniz. Tek tuşla kayıt yapmaya başlayabileceğiniz Triller, profesyonel kalitede video çıktısı almanıza izin verir ve bu keyifli müzik kliplerini Instagram, Facebook, WhatsApp, Twitter ve YouTube gibi sosyal medya ağlarında paylaşmanıza yardımcı olur. Triller’da önemli olan tek şey yaratıcılıktır!

  3. Likee

  • Ücretsiz
  • Uygulama içi satın alımlar var
  • Android ve iOS desteği mevcut
  • Likee Lite isimli kompakt sürümü de bulunuyor
  Likee Video Düzenleme Uygulaması

  Pek çok açıdan TikTok uygulamasına benzeyen Likee, yahut eski bilindik ismi ile Like Video, tüm mobil işletim sistemleri ile uyumlu çalışarak birkaç dakika içerisinde doğal, eğlenceli ve profesyonele yakın mini videoları galerinize kaydeder. Bunun dışında içeriğine güvendiğiniz videoları Likee profilinizde takipçilerinize sergilemeniz de mümkün. Binlerce yenilikçi filtre ve arttırılmış gerçeklik efekti bulunan aplikasyon, ayrıca kullanıcılara takipçileri ile daha doğrudan bir iletişim sağlamak amacıyla canlı yayın desteği de sağlamaktadır.

  4. Zynn

  • Ücretsiz
  • Android desteği mevcut
  Zynn Uygulaması

  Zynn uygulaması TikTok benzeri bir aplikasyon olmak ile beraber kullanıcılarına para kazandıran oldukça sıra dışı bir sisteme sahiptir. Videolarınızı renklendirmeniz açısından birçok sihirli efekt ve ses dosyası arşivleyen Zynn, aynı zamanda izlediğiniz her reklam videosundan cebinize para girmesini sağlıyor. Hem reklam verenler hem de izleyiciler için avantajlı olan bu algoritma, eğlencenin yanında para kazanmanıza ve keyifli vakit geçirmenize önayak oluyor.

  5. Kwai

  • Ücretsiz
  • Reklam içeriyor
  • Uygulama içi satın alımlar var
  • Android ve iOS desteği mevcut
  Kwai Kısa Video Oluşturma

  Türkçe dil desteği bulunan Kwai uygulaması, telefondan kısa video yapma programları arasında kullanıcıların en önemli gözdelerinden bir tanesidir. Güzellik filtreleri, kişiselleştirilmiş filtreler, dudak senkronizasyonu, dublaj videoları ve profesyonel video düzenleme araçları ile dikkat çeken Kwai; TikTok ve muadili uygulamalara nazaran belli periyotlarda düzenlediği yarışma ve mücadeleler ile rekabetin dozunu üst çıtalara sürüklüyor. 3 boyutlu animoji tasarımları yaparak videolarınıza bambaşka soluklar getirebileceğiniz uygulama, ayriyeten canlı yayın açma ve yakınlardaki arkadaşlarını bulma gibi özellikleri ile tam bir sosyal medya ağı olduğunu bizlere gösteriyor.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.