The Wall Street Journal Türkçe Yayınına Başladı

the wall street journal turkceHem internet yayıncılığı hem de basılı yayın anlamında dünyanın en başarılı gazetelerinden birisi olan The Wall Street Journal, dünden itibaren artık Türkçe ve Türkiye için yayında. Geçtiğimiz yıllarda Japonca, Almanca, Korece, Fransızca dillerinin ardından 8. dil olarak Türkçe yayın hayatına başladı. http://www.wsj.com.tr web sitesi üzerinden okuyucularıyla buluşan The Wall Street Journal, özellikle orijinal web sitesindeki İngilizce haberlerin Türkçe tercümeleri ve Türkiye’den haberlerle dolu zengin bir içerikle karşımıza çıkacak.

Gzetenin yazarlarından James V. Grimaldi tarafından yapılan tweet ile Türkiye sitesinin tanıtımı resmi olarak yapıldı. Sitenin Twitter adresi @turkiyewsj olarak belirtilmekte. Avrupa’da yayın yapan sitelerinden direkt link çıkışıyla Türkiye resmi sitesine de yönlendirilebilen The Wall Street Journal‘ın Türkiye pazarında başarılı olup olamayacağı sorusu bizleri düşündürürken, dünyada ün salmış bir gazetenin Türkçe versiyonunun ülkemizde yayınlanması habercilik açısından bizleri sevindiren bir durum.

Türkçe The Wall Street Journal’da ilk gözümüze çarpan, diğer ülkelerde yayınlanan versiyonlarıyla benzer ve sade bir tasarım kullanılmış olması. Sitede ilk reklam veren şirketin TurkCell olduğunu da hatırlatarak site; ekonomi haberleri başta olmak üzere siyaset, iş dünyası, teknoloji, dünya piyasalarından haberler gibi farklı kategorilerde haber yayınlamakta. The Wall Street Journal Türkçe‘ye yayın hayatında başarılar diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Google Chrome 25 Ses Tanıma Ve Dikte Etme Özelliği başlıklı makalemizde Chrom Web Speech API desteği, Chrome 25 Beta ve Chrome 25 web Speech hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!