Son Eklenenler
Suriye Elektronik Ordusu’na Türk Hacker Darbesi

Suriye Elektronik Ordusu’na Türk Hacker Darbesi

Son yıllarda siber alemde adından sıkça söz ettiğimiz kendilerine Suriye Elektronik Ordusu adını veren Suriyeli hackerlardan oluşan grup; başta Avrupa olmak üzere çoğu ülkede dünya lideri kuruluşlara ait web sitelerini hacklemişti. Geçtiğimiz aylarda Skype, Xbox gibi ünlü markaların sosyal medya hesaplarını da ele geçiren grup bu sefer hacklenen taraf oldu. Suriye Elektronik Ordusu (SEO) olarak isimlendirilen siber korsanlara ait resmi web sitesi olan sea.sy adresi dün akşam saatlerinde Türk hackerlar tarafından hacklenerek kullanılmaz hale geldi. Tüm dünyayı korkutan hacker grubu Suriye Elektronik Ordusu’na ait web sitesinin hack edilmesi internet aleminde bomba etkisi yarattı. Türk hackerlar tarafından ana sayfaya koyulan indexte alaycı tavırlarla, Suriye Elektronik Ordusu üyelerini hafife alan Türk Hackerlar yaptıkları açıklamada devlet desteğini de arkasına alan Suriye Elektronik Ordusu üyelerinin kendilerine yakışmayan eylemlerde bulunduklarını ve bu durumun değişmemesi halinde saldırılarının süreceği garantisini verdi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad tarafından da desteklenen Suriye Elektronik Ordusu isimli hacker yapılanması tüm dünyada yaptıkları siber eylemlerde, başta finans kurumları olmak üzere birçok şirketi milyonlarca dolar zarara uğratmıştı. TurkGuvenligi adlı adlı Türk Hacker yapılanması tarafından yapılan açıklamada, tüm dünyanın son 7 aydır ilgili web sitesini çökertme çabalarının aksine yalnızca 2 gün içerisinde siteyi çökerttikleri bildirildi. Sea.sy web sitesi üzerine ekledikleri index’te “gel babana” şeklinde alaycı yazı Suriyeli bilgisayar korsanlarının daha öğrenmesi gereken çok şey olduğunun açıkça ifadesi.

Bir önceki yazımız olan Yahoo'da Castro Depremi başlıklı makalemizde Castro yahoo ayrıldı, Henrique de Castro ve marissa mayer hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.