Son Eklenenler
Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Markalar

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Markalar

Dünyanın en iyi Sosyal Medya ölçüm aracı SocialBakers ve Meaminds tarafından ortak hazırlanan raporda en ünlü markaların sosyal medyayı hangi ölçüde başarılı kullandığı tespit edildi. Dünyanın en ünlü 50 markasını ve bu markaların sosyal medyadaki reklam faaliyetlerini araştıran Digitale dergisi, Facebook, Youtube, Twitter, Vine, Instagram gibi sosyal medya devlerinde en başarılı reklam markasını tespit etmeyi başardı. Özellikle Türkiye, Sosyal Medya üzerinde reklam faaliyetlerine dahil olan ülkeler arasında ilk 7’nin içerisinde yer almakta. Socialbakers tarafından verilen bilgilere göre Türkiye’de 32 milyon kişinin üzerinde kullanıcı Facebook‘a üye. Sosyal medya kullanıcılarının %81’i 14 yaşının üzerinde ve özellikle marka reklamlarını beğeni sayısı bakımından yüksek bir kitleyi temsil etmekte.

Son aylarda sosyal medyadaki reklamlara önemli ölçüde yatırım yapan markalar dünyanın en çabuk yayılan ağlarında acaba ne kadar başarılı oldular. 25 kişiden oluşan bir jüri tarafından incelenen istatistikler nihayet sonuçlandırıldı ve sosyal medyanın en başarılı markası özellikle son üç ayda reklama büyük yatırım yapan NIKE, sosyal medya üzerinde Nike Football ve “çizginin bu tarafına geç” sloganı son dönemlerin en trend sosyal reklamlarından birisi oldu. 700 bin kişinin üzerinde beğeni alan Nike, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de lider marka olma unvanını kazandı.

Türkiye’nin sosyal medya reklamlarında en başarılı ikinci markası olan TTNET, 500 binden fazla beğeni aldı.

Bir önceki yazımız olan Samsung'un Kavisli Ekrana Sahip Akıllı Telefonu Galaxy Round başlıklı makalemizde Eğimli ekran, Galaxy Round ve kavisli ekran hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.