Son Eklenenler
Sosyal Medyanın Yeni Fenomeni Baaddin
Baaddin 1

Sosyal Medyanın Yeni Fenomeni Baaddin

Hemen hemen her dakika karşımıza çıkan bu karikatürün kim olduğunu merak edenler elbette olmuştur. Aslında çok yeni olmamasına rağmen son günlerde özellikle Facebook üzerinde bir fenomen haline gelen Baaddin karakteri Uykusuz dergisinin karikatüristi Uğur Gürsoy tarafından ilk defa çizildi. Uğur Gürsoy tarafından Türk yaşamının özellikle kenar mahallelerinde yetişmiş bıçkın delikanlarına benzetilen “baaddin” karakteri yaptığı esprileriyle Uykusuz dergisinin okuyucularına seslenirken özellikle sosyal medyada bu aralar moda olmasının farklı sebepleri var. Çoğumuzun içerisindeki bastırılmış duyguları ap açık bir şekilde ortaya koyan Baaddin, yaptığı içten esprileri ile olay ve durumlara karşı çıkışlarıyla son zamanların en çok takip edilen karikatür kahramanlarından birisi oldu.

Twitter üzerinde 550 binin üzerinde takipçisi, Facebook üzerinde 600 bini aşkın beğenisiyle hemen hemen her dakika karşımıza çıkabilen bu bıçkın delikanlı Baaddin pıçak ve pıçaklama sevdasıyla da seksenli doksanlı yılların genç nesillerini hatırlatıyor. Şimdi siz değerli okuyucularımızı Baaddin kahramanının karikatürleriyle başbaşa bırakıyoruz

baadin 1

baadin 2

baadin 3

Bir önceki yazımız olan Uçaklarda Elektronik Cihazlara İzin Geldi başlıklı makalemizde uçaklarda serbestlik, uçakta bilgisayar izni ve uçakta cep telefonu kullanım izni hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.