Son Eklenenler
Skype Hack Şoku İle Güne Merhaba Dedi

Skype Hack Şoku İle Güne Merhaba Dedi

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde hackerlar durmadan illegal saldırılarını sürdürmekte. 2014 yılının ilk hack olayı olarak isimlendirilen saldırı, dünyanın en çok tercih edilen sohbet platformu Skype‘i vurdu. Dün gece saatlerinde Suriyeli hackerlar tarafından Skype resmi blog sayfası ve resmi Twitter hesabı hacklendi. Hack saldırısını Suriye Siber Ordusu (Syrian Electronic Army) adındaki grup üstlendi. Yaklaşık 3 milyonunun üzerinde takipçisi olan Twitter hesabını da eline geçiren hackerlar “Microsoft e-postalarını kullanmayın, bu mail hesaplarından izleniyorsunuz ve bilgileriniz hükümetlere satılıyor” şeklinde tweet atarak takipçileri uyardı. Skype yetkilileri duruma acilen müdehale ederek Skype blog üzerindeki yasa dışı açıklamaları birkaç saat içerisinde silmeyi başardı.

Skype-Blog-hack-2

Skype hacklendi haberi ve korsanların yayınladığı tweet anında binlerce kişi tarafından retweet edilince kullanıcı hesaplarının ve logların birinin eline geçtiği şüphesi tüm kullanıcıları sardı. Skype yetkilileri blog ve Twitter hesaplarının korsanlar tarafından ele geçirildiğini doğruladı. Kullanıcı hesapları ve görüşme logları ile ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığını belirten Skype yetkilileri saldırının sona erdiğini, herşeyin eskisi gibi devam ettiğini sözlerine ekledi.

skype twitter hesabi hack

Bir önceki yazımız olan En Ucuz Akıllı Saat Archos başlıklı makalemizde Archos, Archos akıllı saat ve CES 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.