Son Eklenenler
Siber Saldırıları Anlık Olarak İzlemek Artık Mümkün

Siber Saldırıları Anlık Olarak İzlemek Artık Mümkün

İnternet teknolojilerin hız kazandığı günümüzde kimi kullanıcılar bu nimeti faydaya çevirirken kimileriyse zarara çevirme gayreti içerisinde. Dünyanın en büyük internet alt yapısının sahibi Google ve yıllarını internet üzerinden yapılan siber saldırılara adayan Arbor Networks arasında yapılan yeni bir anlaşma ile dünya üzerinde yapılan siber saldırılar anlık ve geriye dönük bir bir şekilde takip edebilmek artık mümkün. www.digitalattackmap.com web sitesi üzerinde hali hazırda dünya üzerindeki siber saldırı profilini takip edebilmeniz mümkünken bu hizmeti daha da yaygınlaştırıp işlevsel hale getirmek Google ortaklığı ile mümkün olacak. atlas.arbor.net alt yapısında hizmet vermekte olan verileri harita üzerinde şekillendirerek anlaşılır bir biçimde tablolayan Google Ideas, kullanıcılara çevrimiçi takip imkanı sunmayı amaçlamakta.

Mevcut çevrimiçi sunucu erişimini ve online hizmetleri engelleme amacı taşıyan DDoS adıverilen saldırı yöntemi özellikle ülke ve lokal bazda erişimi sınırlandıran en yaygın saldırı biçimlerinden birisi olarak kabul edilmekte. Google Ideas altyapısıyla güçlendirilip şekillendirilen DDoS atak haritası internet kullanıcıları ve araştırmacılar için faydalı bilgilerin verileceği yeni bir platform olarak tanımlanabilir. Ayrıca bu hizmet sayesinde geçmişe yönelik siber saldırılar hakkında da bilgi edinebilmek mümkün hale geliyor.

Bir önceki yazımız olan Rusya Gmail'e Sıcak Bakmıyor başlıklı makalemizde Edward Snowden, Gmail güven vermiyor ve Gmail Rusya hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.