Son Eklenenler
Shazam İle Dinlediğin Müziği Bul

Shazam İle Dinlediğin Müziği Bul

Bu hafta sizlere oldukça başarılı bir uygulamayı tanıtacağız. Uygulayı tanıtmaya başlamadan önce örnek bir olayla ne kadar ihtiyaç duyulan bir program olduğuna sizler de hak vereceksiniz. Örneğin birgün gittiğiniz bir markette, kafede ya da radyoda çok hoşunuza giden bir müzik duyarsınız, müzik o kadar hoşunuza gider ki parçanın adını ve solistini öğrenmek istersiniz. İşte bu durumda imdadınıza dünyanın en çok tercih  edilen dinlet-bul uygulaması Shazam yetişmekte. Shazam uygulamasını hem Android hem de IOS işletim sistemli cihazınıza ücretsiz ve kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Shazam Entertainment tarafından oluşturulan Shazam uygulamasının kullanımı oldukça basit. Uygulamayı mobil cihazınıza yükledikten sonra çalıştırıp o an itibariyle dinlediğiniz müziğin herhangi bir bölümündeki 15 saniyelik kesiti telefonunuza dinletmeniz yeterli.

Shazam 15 saniyelik dinlemenin ardından veritabanını kontrol ederek şarkının adını, solistini, hangi albümde yer aldığını sizlere anında söyleyecektir. Tüm Android ve iOS cihazlarınızda kullanabileceğiniz Shazam uygulaması bulduğu müziği ya da albümü satın almanız için sizi ilgili sitelere de yönlendirebilmekte. Dinlediğin müziği bul sloganıyla yola çıkan Shazam bugün 2 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilmekte olup literatüründe milyonlarca müzik listesi yer almaktadır. Uygulamanın indirilme bağlantıları aşağıdadır.

Android cihazlar için Shazam indir

IOS cihazlar için Shazam indir

Bir önceki yazımız olan Savulun Windows 9 Geliyor başlıklı makalemizde Microsoft, Window 9 özellikleri ve Windows 9 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.