Son Eklenenler
Samsung Galaxy S5 ile Apple iPhone 5s: Parmakizi Sensörü Karşılaştırılması [VIDEO]

Samsung Galaxy S5 ile Apple iPhone 5s: Parmakizi Sensörü Karşılaştırılması [VIDEO]

2013’ün son çeyreğinde iPhone 5s tanıtımı ile mobil cihazlar sektöründe önemli bir donanım değişikliği oldu. Bu model ilk A7 yonga seti ile 64 – bit mimarisi kullanılan, ama aynı zamanda kimliğini parmak izi tarama teknolojisi sayesinde bulan halka açık ilk akıllı telefon oldu. Bu biyometrik tabanlı algılama ve kimlik üreticileri kendi benzersiz kullanımları ile geliyor, önümüzdeki birkaç yıl içinde giderek daha popüler olacağı kuvvetli bir ihtimal. IPhone 5s ve Galaxy S5 için parmak izi sensörü konusunda, Tanner Marsh tarafından yeni bir karşılaştırma videosu ile tartışmasız piyasanın en güçlü iki akıllı telefonu için kapsamlı bir bakış sunuyor .

Apple geçen sen eiPhone 5s lansmanı ile masaya başlangıç ​​kartlarını koymuştu. Samsung’un Galaxy S5’i önümüzdeki hafta satışa sunacak ve onun da kendine ait parmak izi tarama yetenekleri olacak. Lansman tarihleri ​​arasında önemli bir boşluk var. Karşılaştırma videosu parmak izi sensörü ile etkileşim ve her bir uygulama da dahil olmak üzere özellikleri karşılaştırarak, size sunar.

Samsung-Galaxy-S5-Apple-iPhone-5s-parmak-izi-sensoru

İlk şey, Apple ve Samsung firmalarının parmak izi tarama işlevini tümüyle farklı amaçlar ile seçmiş olması. Apple’ın iPhone 5’lerinde mevcut “Ana” düğmesini kullanarak ve altındaki dokunun kimliği gömerek önceki modelin form faktörüne sadık kalır. 5s üzerinde bir parmak izi kurma baskısı her yönü yakalamak için farklı açılardan “Ana” düğmesine birden çok kez dokunarak gerçekleşir. Samsung’un yöntemi Marsh S5 uygulaması için çok zor ve sadece bir tek elle kullanmak için yapılandan tamamen farklıdır.

Samsung-Galaxy-S5-Apple-iPhone-5s-parmak-izi-sensoru2

Bu lansmanından sonra Galaxy S5 ile ilgileri tepki görmek son derece ilginç olacak. Samsung zaten cihaz üzerinde var olan parmak izi teknolojisi için uygulama geliştiricilerin de erişim sağlaması amacıyla API’leri sunmak konusunda planlarını açıkladı, ancak Apple’ın Dokunmatik kimliği lansmanını gölgeleyen aynı güvenlik kaygıları ile yine karşı karşıya gelecek mi? Orası meçhul.

Bir önceki yazımız olan Test: Samsung Galaxy S5 ile Galaxy S4 [VİDEO] başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy S5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.