Son Eklenenler
Samsung Galaxy S5 Çıkış Tarihi Kesinleşti

Samsung Galaxy S5 Çıkış Tarihi Kesinleşti

Herkesin merakla beklediği Samsung’un yeni amiral gemisi olacak akıllı telefon modeli Galaxy S5 ile ilgili sızıntılar son hızla sürdürülürken, şirket tüm yorumlara dur diyerek ürünün çıkış tarihini ilk ağızdan açıkladı. 2013 yılı içerisinde büyük sükse yaratan modeli Galaxy S4 ile Apple rekabetinde bir adım öne geçen Samsung, 2013’ün son çeyreğinde IPhone 5S modelinin gerisinde kalarak yeni bir ürün ile ilgili çalışmalara girişmişi. Samsung Galaxy S5 ile ilgili tahmini özellikleri sizlerle geçtiğimi hafta paylaşmıştık. Konuyla ilgili bugün Samsung’dan resmi açıklama yapıldı. Parmak izi okuma sensörü ile birlikte piyasaya sürüleceği kesinleşen Samsung Galaxy S5, performansıyla da 2014’e damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Gear 2 ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S5 ile ilgili resmi açıklamayı şirketin mobil çözümler başkan yardımcısı Lee Young-hee gün içerisinde Bloomberg medya ajansına verdiği röportajda kesinliğe kavuşturdu. Mart ya da Nisan ayı içerisinde hem Galaxy S4 hem de Galaxy Gear 2 modelinin kesin olarak tanıtılacağını belirten sözcü, ürünün piyasaya çıkışının ardından sektörde büyük dalgalanma yaratacaklarından kesin konuştu. Galaxy S5 özellikleri ile ilgili kesin olmamakla birlikte aşağıdaki bilgiler verildi.

  • Android 5.0 Key Lime Pie İşletim sistemi
  • 4 Gigabyte RAM
  • 2 Ghz Octa-core mikro işlemci
  • 5.2 inc ekran genişliği
  • 16 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kamera
  • 32 – 64 – 128 gigabyte kapasite
  • Metal alaşımlı su geçirmez ve darbelere dayanıklı gövde

Bir önceki yazımız olan Google'dan Simone De Beauvoir Doodle'ı başlıklı makalemizde Google, Simone De Beauvoir ve Simone De Beauvoir doodle hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.