Son Eklenenler
Rusya Yerli Üretim İlk Telefonunu Satışa Sundu

Rusya Yerli Üretim İlk Telefonunu Satışa Sundu

Rusya Federasyonu içerisinde faaliyet gösteren teknoloji şirketi Yota Devices geçtiğimiz ay tanıtımını yaptığı YotePhone adlı akıllı telefonunu bugünden itibaren piyasaya resmi olarak sunduğunu açıkladı. YotaPhone Rusya’da üretilen ilk yerli malı akıllı telefon olma özelliğini taşımakta. 2010 yılında o zamanın devlat başkanı Dimitri Medvedev’e sunulan akıllı telefon projesiyle devlet tarafından da desteklenen üretim şimdilerde teknoloji sitelerinde gündemi meşgul etmekte. YotaPhone’un en önemli özelliğinin üzerindeki LCD ekranında e-kitap okuyabilmeniz için gözü yormayan E-Ink özelliğini bünyesinde barındırıyor olması. E-Ink gözleri yormayan ekran özelliği sayesinde hem daha fazla pil ömrü hem de e-kitap okuma özelliği tek cihazda toplanmış.

YotaPhone ozellikleri

YotaPhone özellikleri

1.7 Ghz hızında ve çift çekirdekli işlemcisinin yanı sıra 2 Gigabyte RAM’iyle oldukça performanslı bir çalışma grafiği sunarken, 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip 4.3 inc boyutunda HD ekranı akıllı telefonlar için iyi bir seçimken, yine aynı boyutlarda, siyah beyaz ekranıyla bir e-kitap’tan beklediğini tüm özellikleri barındırdığını söyleyebiliriz. 13 megapiksel çözünürlükte arka kamerası, 1 megapiksel ön kamerasıyla fotoğraf kalitesi bakımından da istediğinizi verebilecek bir performans sunacağını düşünmekteyiz. 32 gigabyte hafızası, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle birlikte satışa sunulan YotaPhone’un Rusya’da ki satış fiyatının 625 USD olduğu belirtiliyor. Yılbaşından sonra Avrupa’da da satılması beklenen ürünün aslında özelliklerine göre biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Windows 8.2 Sızıntıları Arttı başlıklı makalemizde Microsoft, Threshold projesi ve Windows 8.2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.