Son Eklenenler
Rusya’nın Facebook’u Vkontakte Kara Listede

Rusya’nın Facebook’u Vkontakte Kara Listede

vkontakte rusyanin facebookuBazı ülkeler nedense hala Facebook’a alışamadı özellikle Orta Asya ülkeleri, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya gibi ülkelerde faaliyet gösteren ve yoğun ilgi gören sosyal medya sitelerinden birisi Vkontakte (vk.com) Rusya Federasyonu Kitle İletişim ve Medya Denetleme Kurulu tarafından kara listeye alındı.

Günlük online sayısı 40 milyona yakın olan Vkontakte sitesinin toplam üye sayısı 300 milyon civarında. Rusya parlamentosundan çıkan medya takip kararına göre Roskomnadzor herhangi bir adli karar olmadan zararlı gördüğü site ve yayın kuruluşlarını kapatmakla yetkili.

Özellikle site içerisinde paylaşılan yasa dışı içerikler, bunlara çocuk pornosu, cinsel istismar, korsan paylaşımlar da dahil binlerce zararlı içerik bulunmasından dolayı web sitesine erişimi engelleyen kurul kullanıcıların tepkisiyle karşılaştı. Son günlerde Vkontakte‘de yasal olmayan içeriklerin artması yetkilileri harekete geçiriyor. Yalnızca Rusya içerisinde yayın yapan 190’dan fazla web sitesini zararlı içerik nedeniyle kapatan denetleme kurulu Roskomnadzor denetimlerin her geçen gün artacağı bilgisini de verdi.

Kullanıcıların tepkisini çeken Roskomnadzor, Vkontakte’ye koyduğu erişim yasağını gün içerisinde yeniden kaldırdı fakat site yine de sürekli denetim altında olacak.

Bir önceki yazımız olan HTC Desire 600 Çift Sim Kartlı başlıklı makalemizde çift sim kartlı htc desire 600, HTC ve HTC Desire 600 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.